İstanbul için çay vakti…

Rize Dernekler Federasyonu’nun himayesinde “İstanbul İçin Çay Vakti” sloganıyla Feshane Fuar Merkezi’nde başlayan “Rize Tanıtım Günleri” etkinliklerinin açılışını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptı.

Açılışta konuşan Başkan Topbaş, Türkiye’nin bir kıta özelliği gösterdiğini ve her yerinin kendine has özellikleri olduğunu vurgulayarak; “Bu değerleri yitirmemek adına Türkiye’nin bir aynası ve mozaiği olarak İstanbul’da buluşmak farklı bir anlam taşıyor. Ayrıca geçmişten geleceğe uzanan değerlerimizi yaşatmak ve geleceğe taşımak sorumluluğu ile bir araya gelmek çok önemli” dedi.

AÇILIŞA YOĞUN İLGİ GÖSTERİLDİ…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Rize Valisi Nurullah Çakır, AK Parti Milletvekilleri Nusret Bayraktar, Metin Külünk, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ve Rize Dernekleri Fedarasyonu Başkanı Celal Erdoğan’ın da hazır bulunduğu açılışa, vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi gösterildi.

10 BİN KİŞİLİK MIHLAMA…

Kurdela kesiminin ardından standları gezerek yöresel tatlardan tadan Başkan Topbaş, hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi. Etkinlikte 10 bin kişilik Mıhlama’nın yapılışına da katılan Topbaş, vatandaşlara ve basın mensuplarına yapımında yardımcı olduğu Mıhlama’dan ikram etti. “Rize Tanıtım Günleri”, Pazar akşamına kadar devam edecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...