Osman Erbil

Osman Erbil’den Konut-İş Sendikası’na ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, çalışanların temsilcileriyle görüşmelere devam ediyor. Erbil, Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayahan’ı ziyaret etti, apartman görevlilerinin sorunlarını dinledi.

Kayhan, apartman görevlilerinin yaşadığı en büyük sıkıntının sağlıksız dairelerde yaşamak olduğunu belirterek; “Kadıköy, Ataşehir, Şişli Belediyelerinde kapıcıların oturduğu yerleri lağam suları basıyor. Bunlarla ilgili bir denetim yapılmıyor, yapılması lazım. Belediyelerin uygun olmayan dairelere ruhsat vermemesi gerekir. Gerek iktidar partisinin gerek ana muhalefet partisinin belediyeleri bu durumu ciddiye almıyor. Önerilerimizi alırlar, sonra bir köşeye atarlar” şeklinde konuştu.

Osman Erbil ise sağlıksız koşullarda yaşayan görevlilerimizle ilgili yaptığı açıklamada “Seçildiğimizde çözeceğimiz sorunların başında apartman görevlilerimizin kötü koşullarda yaşaması olacak. Bu çalışanlarımız insani koşullarda barınamıyorsa, diğer ihtiyaçlarını tartışmak söz konusu bile olamaz. Apartmanımızda güvenliğimizi sağlayan, ısınmamızı sağlayan, acil durumlarda kapısını çaldığımız görevlilerimizin yaşam koşullarını iyileştirmeyeceğiz de kimin ihtiyaçlarını karşılayacağız?” dedi.

Alican Kayhan, Vatan Partisi’nin emeğin ve sendikalaşmanın yanında olduğunu kaydederek; “Ulusal Kanal sağ olsun, Aydınlık Gazetesi sağ olsun. Konut-İş Sendikası’nı kurduğumuz zaman, sendikanın kuruluşunun ilanını Aydınlık Gazetesi’nden verdik. Bizden para da istemediler” ifadelerini kullandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Dünya Robotik Olimpiyatları

Geleceğin beyinleri tarih yazdı

Danimarka’da gerçekleşen ve ilk kez katıldığımız Dünya Robotik Olimpiyatları’nda, (WRO) ikincilik Türkiye’nin oldu… İzmir’de gerçekleşen Türkiye finalleri sonrasında, ...