Operacı Sedat Sarıgül “Anılar ve Müzik” programına konuk oldu…

1

Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Sedat Sarıgül, geçtiğimiz günlerde Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri evsahipliğinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Anılar ve Müzik-58” programının konuğu oldu.

Yapım ve yönetimi Nesibe Müsevitoğlu tarafından yapılan belgesel programda, sanatçının Belediye Gönüllüleri bünyesinde şefliğini üstlendiği “Çağdaş Türk Halk Müziği Korosu” da yer aldı. 

Programda, sanatçının yaşam belgeselinin gösteriminin ardından sohbet bölümüne geçildi. Sedat Sarıgül, yaşam hikâyesini ve sanata olan ilgisini anlatırken, “Çağdaş Halk Müziği Korosu” adı ile ilgili sanat çevresinden gelen tepkilere de cevap verdi.

Gecede, Kadıköy Belediyesi Çağdaş Türk Hallk Müziği Korosu ve Sedat Sarıgül bir konser verdiler. İzleyicler zaman zaman yorumlara katıldılar ve beğenilerini alkışlarla ifade ettiler. 

Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu’nun sanatçıya teşekkür plaketini sunmasının ardından, Sarıgül’ün final konseri ile gece sona erdi.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...