Moda’da güneş başka batar, yarının heyecanlarıyla…

1

Tatbiki Sanat Galerisi, Süreyya Uygun’un fotoğraflarına evsahipliği yapıyor. “Moda’da Bir Akşam Vakti” adını taşıyan fotoğraf sergisi, 31 Aralık 2011 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak. 

Süreyya Uygun kimdir… 

Aslında tekstil bölümü mezunu olan Süreyya Uygun, 1960’da Diyarbakır’da doğdu. 1983’de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı Bölümü’nden mezun olup; sektörde Gözde Butik, Pepita, Centilmen, Evita, Perspektif, Javelin, La Gazetta gibi markaların moda koleksiyon tasarımlarında çalıştı. Defile ve katalog çekimleri gerçekleştirdi. 

1981’de Yapı Kredi Kazım Taşkent Kırkpare Yarışması’nda ödül aldı. Yurtiçinde birçok firma ile defile ve katalog çalışmaları ve 2001’de Türkel Fuarcılık A.Ş’nin organizasyonunda Moskova’da geçekleşen Hazır Giyim Fuarı’nda tanıtım defilelerinin düzenlenmesinde görev aldı. 

Fotoğrafa olan ilgisi nedeniyle katalog ve defile çekimlerine paralel olarak, “sanatsal bakış açısı” nedeniyle fotoğraf çekimleri de yaparak bu serginin zeminini oluşturdu. 

Süreyya Uygun, bir “Moda” tutkunu olarak “Gün Batımı” çekimlerine hobi olarak başlamış, ilerleyen günlerde profesyonel bakışla çektikleriyle izleyenlere heyecan uyandıran kareler yakalamış. Uygun, Moda’da güneşin gizemli renkleri ile batışından heyecan duyulacak bir fotoğraf sergisi sunuyor.

4

Serginin açılışına, başta Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen olmak üzere, eski Tatbikililer yoğun ilgi gösterdi…

2

5

3

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Mor salkımlı Üsküdar resim sergisi

Üsküdarlı sanatçılarımızdan Eda Mordeniz’in Mor Salkımlı Üsküdar resim sergisi Bağlarbaşı’nda Nev Galeri’de açıldı. ESERLER SATIN ALINABİLECEK Sanatçının gerek ...