Milli Takım formaları tek tip oluyor…

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları Milli Takım kıyafetlerini tamamladı. Bundan böyle bütün Milli Takım kafileleri, tek tip kıyafet giyecek.

Ay-yıldızlı kafilelerin kıyafetleri, “alev” modeli olacak. Renkler ise turkuaz ile kırmızı-beyaz karışımı olacak. Spor federasyonları, yıllardır farklı dizaynlarda Milli Takım kıyafetleri yaptırarak, uluslararası organizasyonlarda giyiyordu. Gelişmiş ülkelerin birçoğunda Milli Takım kıyafetleri ise tek tip ve belirlenen renklerde giyiliyor.

İKİ YILDA TAMAMLANDI…

İki yıldır yapılan çalışma sonunda Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a sunulan yeni kıyafet tasarımı ve yeni renkler, Bakan tarafından kabul edildi. Federasyonların yaptıracakları Milli Takım kıyafetleri, yeni tasarım ve renkler dışında olmayacak. Genel Müdürlüğün, yeni tasarıma ilişkin patenti de aldığı öğrenildi.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sultanbeyli Belediyesi’ne 3 altın madalya

Sultanbeyli Belediyesi bünyesinde müsabakalara hazırlanan sporcular, turnuvalardaki başarılarıyla göz dolduruyor. Çanakkale’de devam eden Profesyonel Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nda ...