Kartal’daki rehin olayının zanlısı hayatını kaybetti…

Kartal’da 23 yaşındaki Emre T. adlı genç, 9 yaşındaki bir erkek çocuğunu boş bir arazide bıçakla rehin alarak, Liman Sokak’taki evine götürdü. Saat 19.00 sıralarında Kartal Yunus Mahallesi Algül Sokak’ta meydana gelen olayda, psikolojik sorunları olan Emre T.’nin (22) yaklaşık 4 saat süren rehine krizi, Özel Harekat polisinin düzenlediği operasyon ile sona erdi.

22 yaşındaki Emre T., küçük çocuğu boş bir arazide rehin aldıktan sonra evine götürdü. İhbar üzerine olay yerine gelen İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı müzakere masasında görev yapan uzman polisler, Emre T.’yi ikna etmeye çalıştı. Rehin alınan çocuğun ailesi de apartmanın önünde müzakerelerin sonuçlanmasını bekledi. Uyuşturucu ve yaralama suçundan sabıkası olduğu öğrenilen Emre T., Özel Hareket polisleri tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

REHİN ÇOCUĞUN YAKINLARI SALDIRDI…

Yaralı saldırganın hastaneye kaldırılması sırasında ise olaylar çıktı. Rehin alınan çocuğun yakınları, hastaneye götürülen yaralı Emre T.’ye saldırdı. Polis, havaya ateş ederek kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

HAYATINI KAYBETTİ…

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan zanlının, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi. Rehin alınan çocuğun ise aldığı ufak bir bıçak yarası nedeniyle Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındığı, ameliyat sonrası durumunun iyi olduğu bildirildi.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kartal Belediyesi

Kartal Belediyesi’ne “Düşük Karbon Kahramanı” ödülü

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında, sera gazı salınımında ...