Merlot Şarap Evi Bağdat Caddesi’nde…

Bağdat Caddesi, yeni bir mekâna daha kavuştu. Kadıköy’de şarap tutkunlarına zengin seçenekler sunmayı hedefleyen “Merlot Şarap Evi” hizmete girdi.

“Şarap bizim aile kültürümüzdür” diyen Burak Çapacıoğlu ve Hülya Kulaber’in ortaklığında Bağdat Caddesi’ne özel lezzetleri taşıyan mekân, Kapadokya ve Kadıköy arasında köprü kurdu.

DEDELERİNİN DEPOLARINDAN ÖZEL TATLAR…

Burak Çapacıoğlu; “Türkiye’nin tamamına yakınında şarap çeşitlerini tattık. Ancak Kapadokya şarabı bir başka… Bu nedenle Bağdat Caddesi’ne başta Kapadokya olmak üzere yerli ve yabancı birçok çeşidi kazandırmak istedik. Ancak sürprizlerimiz de olacak. Kuşaklar boyunca dededen toruna geçen özel lezzetleri de satışa sunacağız. Dedelerimizin deposundaki yıllanmış şarapları hazırlıyoruz” diyerek, Merlot Şarap Evi’nin farklı bir lezzet bırakacağını ifade etti. Merlot’ta, Cumartesi ve Pazar günleri de brunch sunumu gerçekleştireceği belirtildi.

KAPADOKYA’DA ÜRETECEKLER…

Hülya Kulaber ve Burak Çapacıoğlu, kendi şaraplarını üretmek için Kapadokya’dan 8 dönüm arazi satın aldı. Şarap bağı kurmak için harekete geçen iki girişimci arkadaş, dedelerinin kendilerine bıraktığı yıllanmış özel şarapların ardından, kendilerinin de bir sonraki nesle özel üretim şaraplar bırakmayı hedeflediklerini ifade etti.

Merlot Şarap Evi’nin özel konsepti ve açılışa yönelik ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Temmuz & Ağustos 2014 sayısında yer alacak.

Feneryolu’nda hizmet veren Moshonis Balıkçısı’nın sahipleri Şef İsmail Doğan ve Murat Gülarslan, komşularının açılış günü heyecanını paylaştı. İsmail Doğan, Murat Gülarslan, Hülya Kulaber ve Burak Çapacıoğlu…

Hülya Kulaber’in mutlu gününe dostları da eşlik etti. Hülya Kulaber, bankacı kardeşler Ali Bal ve Oktay Bal…

Burak Çapacıoğlu’nu yakın arkadaşları, özel gününde kendisini yalnız bırakmadı. Burak Çapacıoğlu, Uğur Gökçe, Ufuk Soysal ve Nihat İrican…

Bir yorum

  1. Halit Mustafa kalafat

    Hayırlı olsun.Umarım herşey gönlünüzce olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu Kadıköylülerle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediyesi’ni ziyaret etti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nı tebrik eden ...