“Medyanın Dili ve Terör” paneli gerçekleştirildi…

Ümraniye’de düzenlenen “Medyanın Dili ve Terör” isimli panelde usta gazeteciler, terör eylemleri karşısında medyanın kullandığı dili tartıştı. Panelin açılış konuşmasını yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “Terör belasına karşı milli bir uyanış, milli bir beraberlik, milli bir bütünlük arz etmemiz lazım” dedi.

Ümraniye Belediyesi, terör eylemleri karşısında medyanın kullandığı dili tartışmak, bu tartışmaların bir parçası olan medya organlarının yöneticileri ile sorumlu yayıncılığı masaya yatırmak amacıyla bir panel düzenledi. Ümraniye Crowne Plaza’da gerçekleşen panele Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan, Star Gezetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, NTV Haber Program Sunucusu Oğuz Haksever, Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan gibi medyanın tanınmış isimleri katıldı. Dört oturumda gerçekleşen panelde medya dünyasının önde gelen isimleri, “Medyanın Dili ve Terör” başlığı altında açıklamalarda bulundu.

“TERÖRÜN SESİNİ DUYURACAĞI VASITA MEDYADIR”…

Panele evsahipliği yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yaptığı konuşmada “Dünyanın sorunu terör ve ülkemizin dört bir tarafı çepeçevre kuşatılmış vaziyette. Biz duyarsız kalabilir miyiz? Elbette kalamayız. Terör belasına karşı milli bir uyanış, milli bir beraberlik, milli bir bütünlük arz etmemiz lazım. Elbette ki medyanın dili çok önemli. Çünkü terör ne yapmak ister, yıldırmak ister. Terör cesaretinizi kırmak ister, propaganda yapmak ister, provokasyon yapmak ister. Dolayısıyla bu amaçladığı şeyleri gerçekleştirebilmesi, sesini duyurabilmesine bağlıdır. Sesini duyuracağı vasıta da medyadır. O halde medyanın dilinin de bir o kadar önem arz ettiğini hepimiz biliyoruz” şeklinde konuştu.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İKSV’den Kadıköy Belediyesi’ne plaket

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46’ıncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ne desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne plaket ...