Medicana Sağlık Grubu’ndan anlamlı organizasyon…

Medicana International İstanbul Hastanesi, insanları ilkyardım konusunda bilinçlendirmek amacı ile motosiklet tutkunlarının katılımıyla düzenlenen organizasyona ev sahipliği yaptı.

Hastane’de ilkyardım eğitimi alan HOG (Harley Owners Grup) Bosphorus üyesi 50 motosikletli sürücü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında rotalarını, Bolluca Koruncuk Vakfı Çocuk Köyü’nde yaşayan çocukları sevindirmek için yönlendirdi.

Medicana International İstanbul Hastanesi’nin düzenlediği organizasyonda; ilkyardımın tanımı, amaçları, insan vücudunu tanımanın önemi, olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteğinin sağlanması gibi konularda, alanlarında uzman kişiler tarafından motosiklet kullanıcılarına ilkyardım eğitimi verildi.

İLKYARDIMIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ…

Hayatın her anında karşılaşılacak kazalar karşısında hayat kurtarabilmek amacıyla yapılan organizasyonda, ilkyardım müdahalesinin önemi vurgulandı. İlkyardım önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen organizasyona, aynı zamanda Harley sürücüsü olan Medicana Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Reha Özkaya da katıldı. İlkyardım eğitiminde pratik ve teorik uygulamalara katılan Harley kullanıcılarına, “ilkyardım eğitimi aldıklarını belirten belgeyi” Reha Özkaya düzenlenen törenle verdi.

ÇOCUKLARA GİYİM, GIDA VE OYUNCAK YARDIMI YAPILDI…

Törenin ardından Harley sürücüleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Bolluca’da bulunan Koruncuk Vakfı Çocuk Köyü’ne ziyarette bulundu. Yol boyunca birbirinden ilginç ve gösterişli motorları ile renkli görüntüler sergileyen sürücüler, Medicana Lojistik’in taşıma sponsorluğu ile Bolluca Koruncuk Vakfı Çocuk Köyü’nde ikamet eden çocuklara giyim, gıda ve oyuncak yardımı yaptı.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

“Genç Gelecek Yaz Okulu” başladı

Sancaktepe’ nin yükselen gençlik merkezi Genç Gelecek, 24 kulüp 70 farklı branşta gençlere eğitim veriyor. Gençlik Merkezleri’nde gençler ...