Irmak Okulları’ndan örnek sosyal projeler…

Öğrencilerine akademik, sosyal ve kültürel anlamda zengin öğrenme ortamları sunan, verdiği kaliteli eğitim hizmetinin yanı sıra topluma katkı sağlayan sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çeken Irmak Okulları’nın sosyal sorumluluk konusunda verdiği hizmetler tüm hızıyla sürüyor.

Özel Irmak Lisesi Interact Kulübü öğrencileri, her yıl olduğu gibi bu eğitim-öğretim döneminde de sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Interact Kulübü öğrencileri, bu kapsamda Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı Beykoz Şubesi’nin düzenlediği “Yaşasın Kitap Kardeşliği” projesine destek veriyor.

KİTAP İLE YENİ DOSTLUKLAR KURULACAK…

Proje, toplumsal barışa katkı sağlaması ümidiyle elden ele kitapların okunmasını, kitap ile yeni dostluklar kurulmasını, düşüncelerin paylaşılmasını ve okuma kültürünün artmasını hedefliyor. Türkiye genelindeki birimler ve eğitim parklarıyla devam edecek olan projede kitaplar okunduktan sonra, 30 Mayıs’ta tekrar ilk  durağına geri gelecek ve farklı kültürlerdeki çocukların yorumlarıyla anlam kazanmış olacak.

ÖĞRENCİLERİN DÜNYASINA YENİ UFUKLAR AÇTILAR…

Özel Irmak Lisesi Interact Kulübü öğrencileri, diğer sosyal sorumluluk projeleri ile de topluma katkı sağlamaya devam ediyor. Öğrenciler, ilk olarak düzenledikleri çekilişle elde ettikleri geliri Tekirdağ Pınarhisar 19 Eylül İlkokulu’na, “Irmak Okulları Dragos Rotary Interact Kulübü Sevgi Kütüphanesi” kurma amacıyla kullandılar. Yeni oluşturulan kütüphane, küçük öğrencilerin dünyasına yeni ufuklar açmış oldu.

HASTA KARDEŞLERİNE MORAL VERDİLER…

Irmak Interact Kulübü öğrencileri ayrıca, Göztepe Medeniyet Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümündeki kardeşlerine moral vermek amacıyla hastaneyi ziyaret etti. Ziyaret sırasında duygusal anlar yaşandı.

“UMUT VEREN RENKLER”…

Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı Beykoz Şubesi, İstanbul Dragos Rotary, Özel Irmak Lisesi Interact, MUN (Girişimcilik), El Sanatları ve Küçük Ressamlar Kulüpleri işbirliği ile düzenlenen “Umut Veren Renkler” isimli proje ise halen devam ediyor. Proje, öğrencilerin yapmış olduğu resimlerle Beykoz Paşabahçe Devlet Hastanesi’nin duvarlarının renklendirilmesini ve hastalara moral verilmesini hedefliyor. Interact Kulübü, aynı hastanede çocuk bölümünde oluşturduğu “Okuma ve Etkinlik Odası” ile de fark yarattı. Mayıs ayı sonunda hastanenin ziyaret edilmesi ve hasta çocuklarla etkinlikler gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...