Maltepe’de yoksulluğa karşı seferberlik…

Maltepe Kent Konseyi, ilçedeki ihtiyaç sahipleri için Gıda Bankacılığı ve Temel İhtiyaç Derneği (GB TİDER) ile bir protokol imzaladı. Maltepe Kent Konseyi’nde gerçekleştirilen toplantıya Maltepe Kent Konseyi Başkanı ve Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Esra Kaya Erdoğan, Gıda Bankacılığı ve Temel İhtiyaç Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Süzer, bu derneğe bağlı olarak kurulan Destek Market yöneticisi Burak Kaya ve davetliler katıldı.

İlçedeki ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi, onlara gıda ve giyecek yardımı yapılması, Destek Market’in istihdamının sağlanması ve ihtiyaç sahibi ailelerde çalışacak durumda olanların tespit edilerek, işsizliğin önlenmesi gibi noktalarda imzalanan protokol çerçevesinde ilk olarak, herhangi bir sosyal yardım fonunda kaydı bulunmayan vatandaşlara yardım yapılacak.

DÜNYADA BİR İLK…

2015 Şubat ayında Maltepe’de pilot proje olarak başlatılan ve uyguladığı yöntem bakımından dünyada bir ilk olarak değerlendirilen Gıda Bankacılığı ve Temel İhtiyaç Derneği projesiyle, orta ve uzun vadede işsizlik ve buna bağlı yoksulluğun önüne geçilmesi hedefleniyor.

HEDEF YOKSULLARA ULAŞMAK…

Bu kapsamda düzenlenen işbirliği ve imza protokolünde konuşan Maltepe Kent Konseyi Başkanı Esra Kaya Erdoğan, Maltepe Belediyesi’ne destekleri için teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “İlçemizde farkındalık yaratmak ve ihtiyaç sahiplerine sağlıklı bir biçimde ulaşabilmek amacıyla böylesine anlamlı bir protokole imza atmaktan onur duyuyoruz. Kent Konseyi olarak, kent yoksullarına ulaşmak ve onların ihtiyacını giderme anlamında attığımız bu adımın giderek yaygınlaşmasını diliyorum. Aynı zamanda projedeki istihdam mantığıyla da vatandaşlarımıza balık yemeyi değil, balık tutmayı öğreteceğiz” dedi.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...