Maltepe’de yeni sanat sezonu başlıyor

Ücretsiz olarak düzenlenen etkinliklerle son 9 ayda 100 bin kişiyi kültür-sanatla buluşturan Maltepe Belediyesi, yeni sezona da hızlı bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Aslıhan Kaplan Bayrak’ın “Mekan İçre” adlı resim sergisiyle başlayacak Eylül ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, Güler Çağlar’ın “Sessizlik” temalı dördüncü solo sergisi, Cengiz Tan’ın “Bu Gözle Düşün Yarın Sabahı” adlı ilk resim sergisi de sanatseverlerin ziyaretine açılacak.

Gazeteci ve haber spikeri Banu Güven, “Banu Güven Band” isimli caz konseriyle sahne alacak. Güven’e konserinde piyanoda Kürşat Deniz, gitarda Önder Focan, basta Volkan Topakoğlu eşlik edecek. İlk albümü “Sence” ile müzik piyasasına giriş yapan Ogan Han, yedi bölgemizin ezgileriyle harmanlanan türküleri seslendireceği konseri ile müzikseverlerle buluşacak. Beste ve müzik yazarı, müzik öğretmeni Berk Ercan, geçtiğimiz Mayıs ayında yayımlanan ilk single çalışmasının ardından “Şarkılarla, Türkülerle Bir Gece” isimli konseriyle sahne alacak.

NEŞET ERTAŞ, ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK…

Etkinlikler kapsamında Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden Orhan Kemal, 103. doğumgününde düzenlenecek anma etkinliğiyle yad edilecek. Orhan Kemal’in hayatının önemli zaman dilimlerinin, edebiyatıyla buluşmasını oğlu, yazar Işık Öğütçü anlatacak. “Bozkırın Tezenesi” olarak adlandırılan, abdallık geleneğinin en büyük temsilcilerinden Neşet Ertaş da, ölüm yıldönümünde anılacak. Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek Kerbela Matemi’nde de Hazerfan Sanat Topluluğu sahne alacak.

Maltepe'de yeni sanat sezonu başlıyor

DOYASIYA TİYATRO KEYFİ…

Eylül ayı etkinlikleri kapsamında Tiyatro Zirvesi “Bay Fobinin Maceraları”, Tiyatro Pera ise “Vanya, Sonya, Maşa ve Spike” isimli tiyatro oyunuyla sahne alacak. Maltepe Belediye Tiyatrosu’nun ödüllü oyunu “Yer Altındakiler” de izleyiciyle buluşacak. Mavi Kumpanya oyuncuları, çocuklar için “Mavi ve Yeşil’in Maceraları”, “Uzayda Mıyız Yoksa?”, “Süper Mario”, “Yarışçı Minikler”, “Buse’nin Günlüğü” isimli oyunları sahneleyecek. Dünya prömiyerini Şubat ayında Berlinale’de yapan, Mart ayında gösterildiği South by Southwest Film Festivali’nden öne çıkan kadın yönetmenlere verilen LUNA Gamechanger Ödülü ile dönen “Kaygı” isimli film de sinemaseverlerle buluşacak.

Maltepe'de yeni sanat sezonu başlıyor

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

AYGAD

AYGAD güçlü yönetimiyle yoluna devam ediyor

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin (AYGAD) Olağan Kongresi, dernek binasında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin ...