Kartal’ın en büyük parkı inşa ediliyor

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ilçenin en büyük parkı olma özelliğini taşıyan ve yapımı hızla devam eden Yakacık Havuz Sokak’taki park çalışmasını yerinde inceledi. Park alanında yetkililerden bilgi alan ve tespitleri doğrultusunda gerekli talimatları veren Başkan Öz, şu açıklamalarda bulundu:

“Parkımız hizmete açıldığında Kartallı çocuklar, gençler ve her yaştan vatandaşa hitap eden alanları, balıklı havuzu ve deniz manzarasıyla hem eşsiz bir dinlenme mekanı olacak, hem de içinde yer alacak ağaçlar, sıhhi bitkiler, yenilebilir bitkiler ve kokulu bitkilerle Kartal’da yeşil alanların artmasına ve ekolojik yaşama büyük katkı sağlayacak”.

Kartal

HAVUZLU SOKAK PARKI…

Yakacık Havuz Sokak’ta yapımı devam eden parkta, İspanya’da Art Nouveau akımının öncüsü ünlü Katalan mimarı Antoni Plàcid Guillem Gaudí’nin mozaikli havuzundan esinlenerek tasarlanan bir havuz yer alıyor. “Teras-Balkon-Bahçe” konseptiyle 30 bin metrekare alan üzerinde yer alan park tamamlandığında, Kartal‘ın deniz ve Adalar manzaralı en büyük parkı olacak. 30 bin metrekarelik alanda, araziye uygun ve mevcut bitkiler korunarak hazırlanan Havuz Sokak Park Projesi’nde seyir terasları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, piknik alanları, kaya bahçeleri ve doğal bitki şelalesi gibi donatılar yer alacak.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan Kartal Belediyesi’ne ziyaret

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette, AYGAD Başkanı ...