Sanat Çalıştayı

Maltepe’de Sanat Çalıştayı yapıldı

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın öncülüğünde, ilçedeki farklı sanat dallarından onlarca sanatçının katılımıyla Sanat Çalıştayı düzenlendi.

“Maltepe, kültür ve sanatın yeni merkezi” sloganıyla ilçede kültür ve sanat alanındaki etkinlikleriyle önemli bir atılım yapan Maltepe Belediyesi, Başkan Ali Kılıç öncülüğünde sanat buluşmaları gerçekleştiriyor. Maltepe’de yaşayan farklı sanat alanlarından 100’e yakın sanatçının katıldığı buluşmaların üçüncüsünde Sanat Çalıştayı yapıldı. Çalıştayda resim, karikatür, müzik, edebiyat, tiyatro, sinema kategorilerinden aynı alanlarda çalışan sanatçılar, bir araya gelerek ortak öneriler sundu.

sanat çalıştayı

SANAT, SALONLARDAN SOKAKLARA TAŞINMALI…

Çalıştay sonunda sanatçı köyü, müze ve akademi kurulması, festivaller, şiir dinletileri düzenlenmesi gibi öneriler ortaya çıkarken, kültür ve sanatın salonlara sıkıştırılması da eleştirildi. Çeşitli etkinlik ve atölye çalışmalarıyla sokaklarda, mahallelerde insanların kültür-sanatla buluşması gerektiği ifade edildi. Sanata ilgi duyan toplumsal bir yapının öneminin de vurgulandığı çalıştayda, okullarda gönüllü sanat eğitimleri verilmesi önerildi.

sanat calıştayı

TOPLUMA SANATI SEVDİRMEK GEREKİYOR…

Önerileri tek tek not aldığını ve yol haritasını bu doğrultuda belirleyeceğini ifade eden Başkan Ali Kılıç; “Sanata ve sanatçıya önem veriyorum. Sizlerin bize kazandıracağı perspektif sayesinde biz, kültür ve sanatı halkımızla buluşturmak istiyoruz. Üç toplantıdır başından sonuna kadar önerilerinizi dinliyorum. Bir öğrenci gibi notlarımı alıyorum. Okul öncesi eğitimlerden başlayarak, bu topluma sanatı sevdirmemiz gerekiyor. Ayağa kalktığımız zaman ilk önce sanatçılarımızı yanımızda görmeliyiz. Mahallelerde, sokaklar insanların yaşadığı her alanda sanatçı, sanatıyla orada olmalı. Birlikte yapacak çok işimiz var” şeklinde konuştu.

sanat çalıştayı

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın öncülüğünde, ilçedeki onlarca sanatçının katılımıyla Sanat Çalıştayı düzenlendi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...