Maltepe’de Küba rüzgarı esti…

Maltepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Küba Kültür Şenliği” kapsamında Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne alan Quartett Pachanga grubu ile Caribbean Night Tropicana dans grubu, Maltepe’de Küba rüzgarı estirdi.

Quartett Pachanga grubunun solisti Eduardo Duquesne, şenliğe büyük ilgi gösteren izleyicilere “Merhaba İstanbul, merhaba Türkiye” diye seslendi ve “Bu akşam burada kültürümüzü tanıtma olanağı sunan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkür ederiz. İstanbul çok güzel bir şehir. Ayrıca buraya geldiğimizde gördük ki kültürlerimiz arasında hiçbir fark yok” diye konuştu.

KÜBA MÜZİĞİ MALTEPELİLERLE BULUŞTU…

Eduardo Duquesne, Renate Böhm, Felipe Oscar Rengifo Isturiz ve Jorge Reiner Ardiles Ruiz’den oluşan grup, Küba’nın özgün kültürünü, müziğini ve danslarını Maltepelilerle buluşturdu. Küba’nın en tanınmış şarkılarından örnekleri sunan grup, Kübalı sanatçı Carlos Puebla’nın Ernesto Che Guevara’nın veda mektubundan sonra yazdığı  “Hasta Siempre”, Jose Marti’nin yazdığı “Guantanamera”, “Chan Chan” şarkılarını da söyledi.

LATİN AMERİKAN DANSLARI İZLEYİCİYİ COŞTURDU…

Daha sonra Caribbean Night Tropicana dans grubu sahneye çıktı. Partia Mınerva Ramirez Garcia, Maria Aracelis Brito Medina, Lazara Blanco Alverez, Yaimara Garcia Leal, Enite Fuset Cordova ve Lazara Krick’ten oluşan dans grubu, Küba kökenli salsa ile bolero, chachacha, rumbanın da aralarında bulunduğu Latin Amerikan danslarını sahneledi. Latin Amerika’nın kanı kaynatan müziklerine yerlerinde ritm tutan izleyicilerden bazıları sahneye çıkarak, salsa dansı yaptı. Şenliğin bitiminde izleyiciler, Kübalı müzik ve dans grubunu ayakta alkışladı. Şenliğe, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da katıldı.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...