Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

İBB kar yağışı için hazırlıklarını tamamladı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıyor; İstanbul’da kar kalınlığının ortalama 20-25 santimetreye ulaşabileceği tahmin ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2015-2016 kış sezonunun sorunsuz geçmesi için tüm önlemleri aldı. İBB Afet Koordinasyon Merkezi, ilgili tüm birimlerin katılımıyla alarm durumuna geçti.

İstanbul genelindeki 4 bin kilometrelik ana arterlerde yürütülecek karla mücadele çalışmalarında 1.114 araç ve 5.450 personel görevli çalışacak. Bu kapsamda 360 müdahale güzergahı belirlendi. 240 bin 605 ton tuz ve 1.290 ton solüsyon ise hazır. Köylerde kar küreme timleri de görevlendirildi.

METROBÜS YOLU ULAŞIMA AÇIK TUTULACAK…

Kamu kurumları ile hastane okul, cami ve yurt gibi yerlere ise ihtiyaç halinde kullanılmak üzere 40 bin torba 25 kiloluk tuz konuldu. Metrobüs yolunun da 32 araç ile ulaşıma açık tutulacağı bildirildi.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Bir İstanbul masalı

Bir İstanbul masalı: Silikonlar patladı, makyaj aktı!

Her ciddi sağanak ve fırtına ertesi, altyapı özürlü İstanbul’umuzun ilkel yüzü ortaya çıkınca bu tip yazılar basında, köşelerde ...