Maltepe’de çöpler yeraltına iniyor…

Maltepe Belediyesi, daha yaşanılabilir ve temiz bir dünya için “yeşil belediyecilik” anlayışı ile sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada hedef, 2014 yılı sonu itibariyle 170 “Yeraltı Çöp Konteyner Sistemi”ne ulaşmak olarak belirlendi.

SIZDIRMAZ ÖZELLİKTE…

Pilot olarak Yalı Mahallesi’nde başlatılan ve vatandaşların olumlu geri dönüşleri sonucu yaygınlaştırılan çalışma, yoğun olarak Küçükyalı ve Fındıklı mahallelerinde devam ediyor. Betonarme hazne, çöp toplama haznesi ve atık giriş ünitesi olmak üzere üç bölümden oluşan yeraltı çöp konteyner sisteminin çöp depolama haznesi, 3 metreye 3 hacme sahip ve yüksekliği 160 ila 180 cm arasında değişiyor. Hazne ağzı çelik çerçeveyle kaplı ve su sızdırmaz özellikli 300 kilogram çöp toplama kapasitesine sahip konteynerlere, başta restoranlar olmak üzere işletmeler ve siteler büyük ilgi gösteriyor.

TÜM  MAHALLELERDE YAYGINLAŞTIRILACAK…

Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri; “Şu ana kadar bu sistemlerden 90 tanesini hizmete soktuk. Amacımız, yıl sonu itibariyle 170 tane yeraltı çöp konteyner sistemine ulaşmak. Vatandaşlarımızdan bu noktada sıkça olumlu geri dönüş almamız da ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bize gösteriyor. Bu sistemi yavaş yavaş tüm mahallelerimizde yaygınlaştırmayı düşünüyoruz” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...