Maltepe’de 10 bin kişilik aşure

Maltepe Belediyesi tarafından ilçe meydanına kurulan dev aşure kazanları, farklı kesimlerden pek çok insanı buluşturdu. Dualar eşliğinde aşurelerini alan vatandaşlar, organizasyondan dolayı belediye yetkililerine teşekkür etti.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra CHP’li Meclis Üyeleri Kadir Gökmen Öğüt ve Hüsnü Süslü, CHP Maltepe İlçe Başkanı Zeynep Babacan, Maltepe Müftü Vekili Mesut Taş, Maltepe Cemevi Başkanı Erdinç Yılmaz, Maltepe Cemevi Dedesi Metin Eycan, İstanbul Protestan Kilisesi Vakfı Başkanı Timur Topuz ve mahalle muhtarları, binlerce vatandaşa aşure dağıttı.

aşure

DUALAR DOSTLUK VE BARIŞ İÇİN…

Aşure dağıtımından önce kısa bir açıklama yapan Başkan Kılıç; “İnsanlık tarihimizin karanlık olaylarından biri olan Kerbela’nın yıldönümünde, bu mübarek Muharrem ayında canlar 12 gündür acıyı yüreklerinde hissediyor. Cenab-ı Allah, bu acıları bir daha kimseye yaşatmasın. Dualarımız barış için, dostluk için, insanlık için olsun. Ellerimiz havaya kalktığında, sevgi ve dostluk ile bitsin dualarımız. Başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam coğrafyasında, tüm dünyada ellerini Rabbim diye kaldırıp dua eden herkesin barış içinde yaşamasını temenni ediyoruz. Maltepe Meydanı’nda kurduğumuz bu aşure kazanımızın bir dostluk aşı, sevgi aşı ve kardeşlik aşı olmasını temenni ediyorum. Cenab-ı Allah, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın” şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kerem Alışık

Kerem Alışık ile şiirlere yolculuk

Ünlü oyuncu Kerem Alışık, “Kerem Alışık’la Şiirlere Yolculuk” adlı gösterisiyle Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ...