Ercan Yılmaz

Ercan Yılmaz’dan “Ortak Dosyamızda Neler Var” karma resim sergisi

Ressam Ercan Yılmaz, Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 35 eğitimcinin katıldığı “Ortak Dosyamızda Neler Var” temalı karma resim sergisi açtı. Türkiye dışında Amerika ve İsveç’ten de katılımın olduğu sergi hakkında açıklamada bulunan Yılmaz, “Bir sanat eğitimcisi ne iş yapar?” sorusunu sorguladıklarnı belirtti.

Aynı zamanda Üsküdar SEV Amerikan Koleji’nde eğitimcilik hayatını sürdüren Ercan Yılmaz; “Öğretmen olan sanatçı, bir halk kesimine hitap eder. Bu sesleniş ile sanatın gerekliliğini ve önemini eylemleriyle anlatır. Sanatçı öğretmenler, bu halktan beslenir ve üretir. Sanat eğitimcisi, topluma yeni yollar çizer. Amacı çevresini keşfetmek, keşifleri paylaşmak, dönüştürmektir” şeklinde konuştu.

Ercan Yılmaz

AYRI DUYGULARIN, AYRI DÜŞLERİN PEŞİNDE 35 SANATÇI ÖĞRETMEN…

Faydacı bir bakış ile sanat eğitimcisinin sürekli “kazanma-kaybetme” üzerine kurulu denklemleri çözme peşinde olduğu kaydeden sanatçı; “Bu karma sergide yurt içi ve yurt dışından, eğitim fakültelerinin çeşitli dönemlerinde mezun olmuş sanat ve sanat eğitiminden kopmamış 35 öğretmeni göreceksiniz. 35 sanatçı öğretmen neden bir araya geldi? Aynı coğrafyanın çocukları oldukları için, aynı havayı soludukları için, aynı sorunları paylaştıkları için. Yine de her biri ayrı duyguların, ayrı düşlerin peşinde oldukları için bir araya geldiler. Birbirlerine çok yakınlar, birbirlerine çok uzaklar. Hikâyeleri çok çok yeni. Dosyaları önümüzde. Dikkatle bakılmalı, korunmalı ve dinlemeli” ifadelerini kullandı.

Ercan Yılmaz

10 EKİM’E KADAR ZİYARETE AÇIK…

Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 10 Ekim 2017 tarihine kadar gezilebilecek sergide eserleri yer alan isimler ise şöyle: Ahmet Özdemir, Asuman Demirtaş, Ataman Oğuz Yılmaz, Aslı Ekinci, Çiğdem İstanbullu, Ercan Yılmaz, Esin Akgün, Fatma Savaş, F. Hale Aybar, Gökhan Duman, Hamide Aydın, Hasan Aktaş, Hülya Kara, Hülya Argun, Mehmet Yücel, Mustafa Albayrak, Nihal Yardımcıer, Nalan Peker, Nehir Kılıç, Neslihan Akdağ Attila, Nesrin Bingöl, Özgür Vural, İnci Olcaytı Özyapar, Işıl Dural, Pelin Yazar, Savaş Kayhan, Serdar Oruç, Sidar Baki, Sümeyye Erim Yavuz, Sibel Erkan, Şenay Alban, Şule Ayar, Ümit Kan, Zehra Başaran, Züleyha Gündoğar.

Ercan Yılmaz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ayşe Ekiz

Bizbize Fasıl’da Ayşe Ekiz rüzgârı

Türk Sanat Müziği’nin güçlü seslerinden Ayşe Ekiz, geçtiğimiz hafta sonu Ataşehir Bizbize Fasıl’a konuk oldu. Mekanın müdavimlerinden gelen ...