Maltepe sahilde İstanbul Çocuk Maratonu…

SPOR A.Ş. öncülüğünde gerçekleştirilen İstanbul Çocuk Maratonu, 10 Mayıs 2015’te Maltepe Sahil Şehir Parkı’nda düzenlenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi SPOR A.Ş.; spor kültürünü kitlelere yaymak ve özellikle çocukların spor aktivitelerine katılımını teşvik etme misyonundan yola çıkarak, toplumda spor kültürü bilincini yaygınlaştırmanın çocuklara küçük yaşta spor alışkanlığının kazandırılmasıyla mümkün olabileceğine inanıyor.

Spor A.Ş. öncülüğünde 23 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirilen Spor Kültürü Çalıştayı’nın ardından alınan kararlar doğrultusunda ilk fiili hareket, 10 Mayıs 2015 Pazar günü İstanbul Çocuk Maratonu’nda gerçekleştirilecek.

ANNELER GÜNÜ’NDE ANNENE İLK MADALYANI HEDİYE ET!

Hem “Anneler Günü”, hem de “Dünya Atletizm Günü” olması sebebi ile seçilen 10 Mayıs tarihinde çocuklar; “Hoşgeldin Şampiyon” ve “Anneler Günü’nde annene ilk madalyanı hediye et” sloganları ile karşılanacak.

MARATON BİLİNCİ VE SPOR KÜLTÜRÜ AŞILANACAK…

Maltepe Sahil Şehir Parkı’nda düzenlenecek ve 14 yaşına kadar 5 bin çocuğun katılacağı etkinliğin amacı çocukların yarıştırılması değil, çocuklara “Maraton Bilinci”ni ve “Spor Kültürü”nü aşılamak olacak.

KAYITLAR ONLİNE OLARAK ALINACAK…

istanbulcocukmaratonu.org internet sitesinden 01-30 Nisan tarihleri arasında online olarak kayıtları alınacak İstanbul Çocuk Maratonu’nda, çocuklara ve çocukların anne ve babalarına yönelik olarak “Maraton Bilinci” ve “Spor Kültürü” konulu bilgilendirme eğitimleri yapılacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...