Şok! Tarihi Çarşı esnafı Kadıköy Belediyesi’ni bastı!..

İşgaliye bedellerinin “2,5 kat artırılmasını” protesto eden Kadıköy Tarihi Çarşı esnafı Kadıköy Belediyesi’ni bastı, koridorlarda tansiyon yükseldi. Anı anına Kadıköy Life objektiflerine yansıyan görüntülerde güvenlik görevlileri ve esnaf arasında sert tartışmalar, her iki taraftan da sağduyulu isimlerin harekete geçmesi ile birlikte yerini uzlaşma görüşmesine bıraktı.

Kadıköy Belediyesi zabıta birimi tarafından yayaların daha rahat gezebilmesi, ambulans ve itfaiye araçlarının sokakları kullanabilmesi amacıyla gerçekleştirilen Tarihi Çarşı düzenlemesinde masa ve sandalye işgal alanlarının daraltılması ile birlikte metrekarede işgaliye bedelinin 2,5 kat yükseltilmesi esnafın sert tepkisini de beraberinde getirdi. “Hem dükkanımızın önüne koyduğumuz masa ve sandalyelerin sayısı azaldı, hem de işgaliye bir anda 2,5 kat yükseldi. Buna itiraz ediyoruz” diyen esnaf, bir hayli gergindi.

SLOGANLARLA GİRDİLER, TURNİKELERDEN ATLADILAR…

“Kadıköy Belediyesi’nin uygulamış olduğu yüksek işgaliye bedelini protesto ediyoruz” diyen göstericiler, sloganlar eşliğinde önce belediye binasının bahçesine, ardından da içine girdi. Memur ve işçiler, alkış ve protesto seslerinin yükseldiği koridorlara döküldü.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ VE GÖSTERİCİLER ARASINDA KORKU DOLU ANLAR!..

Bazı protestocuların belediyenin üst katlarına çıkmak istemesi üzerine güvenlik görevlileri ve esnaflar arasında tartışma yaşandı. Yüreklerin ağza geldiği anlarda Kadıköy Belediyesi zabıta görevlileri, öfkeli eylemcilerin arasından seçilen esnafları Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çetinkaya ile görüştürdü. Yaklaşık olarak 20 dakika süren görüşmenin ardından eylemciler Kadıköy Belediyesi’nden ayrılma hazırlığına başladı. Bu sırada bazı eylemciler tekrar alkışlarla protesto etmek isteyince Tarihi Çarşı esnafının önde gelen bazı isimleri; “Arkadaşlar gerek yok, görüşmemiz tamamlandı” diyerek grubu sakinleştirdi. Tarihi Çarşı esnafına Kadıköy Belediyesi tarafından, başvurularını yazılı olarak gerçekleştirilmesi gerektiğinin iletildiği öğrenildi.

Sürece yönelik gelişmeler, Kadıköy Life’da yer almaya devam edecek.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...