Maltepe Park

Maltepe Park’ta Yenilebilir Heykeller Sergisi

Dünyanın en önemli aşçılık yarışması İKA Erfurt Dünya Aşçılar Olimpiyatları’na katılan ve 28 kategoride 17 altın, 10 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Türkiye Aşçılar Milli Takımı’nın (TAFED) oluşturdukları heykellerin yer aldığı “Yenilebilir Heykeller” sergisi, 7-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ece Türkiye Proje Yönetimi tarafından yönetilen Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nde renkli anlar yaşatacak.

Türkiye Aşçılar Federasyonu Milli Takım Pasta Şefleri, yenilebilir sanat olarak adlandırılan şeker hamurundan yaptıkları, en küçüğü 60 cm yüksekliğindeki heykeller ile olimpiyatlarda yerli ve yabancı basının ilgi odağı oldu. Altın Madalya alan Şef İnci Orfanlı Erol’un Albert Einstein’ı ve gümüş madalya alan Şef Tuğba Yavaşça’nın Ludwig van Beethoven’ı, en çok dikkat çeken eserlerin başında geldi.

yenilebilir heykeller

HEYKEL SANATININ EN TATLI HALİ…

Uluslararası alanda başarısı onaylanmış bu renkli eserler, 7 Temmuz Cuma günü TAFED’in milli aşçılarının katılımıyla Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 16 Temmuz tarihine kadar tüm ziyaretçilere açık olan sergi kapsamında, hem çocuklar hem de yetişkinler için ücretsiz olarak gerçekleştirilecek atölyelerde ise heykel sanatının en tatlı hali ile tanışılacak. Atölyelere 8-9-15-16 Temmuz tarihlerinde, 14.00-15.00 ve 16.00-17.00 saatlerinde katılımcı olunabilecek.

yenilebilir heykeller

Ziyaretçilerini farklı ve renkli etkinliklerle buluşturan, zengin marka karmasıyla alışverişte çeşitliliğin konforunu yaşatan Maltepe Park, kolay ulaşılabilir konumuyla Esenkent metro durağı çıkışında yer alıyor. “Yenilebilir Heykeller” sergisi, 7-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ece Türkiye Proje Yönetimi tarafından yönetilen Maltepe Park’ta…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Çakallarla Dans

Çakallarla Dans 5’in beşinci galası Watergarden’da!

Türkiye’de çok sevilen film serisinin beşincisi Çakallarla Dans 5’in beşinci galası geçtiğimiz akşam gerçekleştirildi. Ataşehir Watergarden bünyesinde yer ...