Maltepe Meydanı 4 etapta yenilenecek…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Meydan Projesi’nin 4 etap halinde gerçekleştirileceğini belirterek, projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Bağlarbaşı Mahallesi esnaflarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen Başkan Kılıç; meydan projesi, altyapı sorunları, altgeçit, otopark ve trafik sorunlarının tartışılıp konuşulduğu toplantıda belediyenin kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hizmet ettiğini söyledi.

M’Expo Projesi ile ilgili de bilgi veren Kılıç; “Uluslararası Kongre, Fuar ve Yaşam Merkezi M’Expo Projesi’ni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Topbaş ile paylaştım. Anadolu Yakası’nın üvey evlat muamelesi gördüğünü ve fuarın gerekli olduğunu belirttim. Projeyle ilgili gerekli destekleri sağladık ve ayrıca 500 bin imza toplamak için de harekete geçtik” dedi.

MALTEPE MEYDAN PROJESİ HAZIR…

Maltepe’deki esnafın çok ciddi sıkıntıları olduğunu kaydeden Başkan Ali Kılıç, şunları söyledi: “Müşteri sirkülasyonu olmadığı için özellikle Maltepe Meydanı’nda yer alan esnaflar, kiralarını dahi zor ödüyor. Dışarıdan müşteri çekebilmek ve Maltepe’yi bir cazibe merkezi haline getirmek için bir projemiz var. Özellikle biliyorsunuz cami ve emniyetin meydanda olmasından dolayı çok ciddi kalabalık oluyor. Zaten trafik sorunu var, insanlar burada durmak istemiyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Meydan Projesi’ni görüştüm. En az 4 sene sürecek büyük bir proje bu… Maltepe Meydanı ile ilgili projemiz şu an hazır. Biz projeyi 4 etap halinde gerçekleştirmek istiyoruz.”

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...