Maltepe’ye Hükümet Konağı geliyor…

1

Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, 20 yıldır Maltepe’ye yapılması istenen fakat bir türlü gerçekleştirilemeyen Hükümet Konağı Projesi’nin hayata geçirileceğini müjdeledi.  

Türkiye’nin en görkemli Hükümet Konağı yapılıyor…

Bundan tam 30 yıl önce, 1992 yılında ilçe olan Maltepe’de, kamu kurumlarına ait müdürlüklerin farklı mahallelerde olması nedeniyle vatandaşlar mağdur oluyordu. Maltepe Altayçeşme Mahallesi’nde 2.500 metrekare bir arsa tahsis edilmesine rağmen, Hükümet Konağı bir türlü yapılamıyordu. Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, alan tahsis edilen yere 9 kattan oluşan ve tüm kamu kurumlarını içinde barındırabilecek bir proje çizdirdi. Kaymakam Okur’un yoğun gayretleri sonucunda, gerekli yasal izinler alınarak ihale edildi.

40 metre yüksekliğinde olacak…

Konuyla ilgili olarak Kaymakam Okur şunları söyledi: “Tüm kamu kurumlarının ayrı yerlerde olması, vatandaşlarımızın hizmet alması açısından hem zaman, hem de maddi kayıplara sebebiyet veriyordu. Daha önce kiracı konumunda bulunduğumuz Hükümet Konağı, depremde hasar görmesi sebebi ile oturulamaz durumdaydı. Ayrıca, bina alanının yetersiz olması nedeniyle birimlerimiz farklı adreslerde hizmet vermek zorundaydı. Devletimizin ve hükümetimizin büyük desteği ile 2009 yılında programa alınan ve proje safhası tamamlanan 40 metre yüksekliğindeki yeni bina tamamlandığında, vatandaşımıza daha sağlıklı hizmet vereceğimize inanıyoruz. Buradan bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

2014’te bitirilmesi planlanıyor…

Vatandaşa sağlıklı hizmet sunulabilmesi amacıyla tüm kamu kurumlarının bir arada bulunacağı bu konak, Türkiye’de örnek bir proje teşkil edecek. Büyük ölçüde zamandan da tasarruf sağlayacak yeni hizmet binasının yapımına başlandı. Maltepe Hükümet Konağı’nın 2014’te bitirilmesi planlanıyor.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...