Liseli gençler “Türkiye’de Eğitim”i tartıştı…

Farklı etkinliklerle adından söz ettiren Irmak Okulları, bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Etik Değerler Çalıştayı ile “Türkiye’de Eğitimin Yönetimi” konusunda ülkemizdeki sorunları belirleyerek, bu sorunlara gerçekçi çözümler üretmeyi hedefledi.

Özel Irmak Lisesi Sosyal Bilimler Bölümü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Etik Değerler Çalıştayı, 15-16 Mayıs 2015 tarihlerinde Irmak Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ebru Oğuz,  Yeditepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Marcus Graf, Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nin kurucusu Kayhan Karlı ve Likya Danışmanlık’ın kurucusu Ali Koç’un katıldığı panel ile başlayan Çalıştay’da, öğrenciler komite çalışmaları ile “Türkiye’de Eğitimin Yönetimi” konusunda sorunlara dikkat çektiler.

BİLDİRİLER AVRUPA KONSEYİ’NE GÖNDERİLECEK…

İstanbul genelinden 26 lisenin öğrencileri, Türkiye’de Eğitimin Yönetimi konusundaki sorunların etik değerler çerçevesinde nasıl ortadan kaldırılabileceğini tartıştı. Alınan karar bildirileri, Irmak Okulları çatısı altında başta Avrupa Konseyi olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok kuruluşa gönderilecek.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...