Lions

Lions’tan her hastaneye bir kütüphane

Eğitimden sağlığa, çevre korumadan engelli ve yaşlılara hizmete kadar birçok karşılıksız hizmet götüren Türk Lionları, 100. yıl kutlamaları çerçevesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirmeye ve projeler üretmeye devam ediyor.

Lions tarafından son olarak hayata geçirilen “Her Hastaneye Bir Kütüphane” adlı projenin hedefi, hastanelerde tedavi gören hasta ve refakatçileri için hastanede kaldıkları süreyi kitap okuyarak değerlendirirken, aynı zamanda kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak olarak açıklandı. Hastanelerde oluşturulacak bu kitaplıklar sadece hasta ve yakınlarıyla sınırlı kalmayıp, hastane personelinin de hizmetinde olacak. Topluma okuma alışkanlığı kazandırmak amacı güden proje, insanları hastane havasından sıyırıp, kendilerini daha rahat hissetmelerini de sağlayacak.

Lions

İLK UYGULAMA PENDİK VE MALTEPE BÖLGE HASTANESİ’NDE…

Büyük bir eksikliği gideren proje, ilk olarak Pendik ve Maltepe Bölge Hastanesi’nde  uygulamaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Kazasker ve Mühürdar Lions Kulüplerinin birlikte açılışını yaptıkları kütüphane; Bölge Hastanesi’nin sahibi Turgut Göksoy ve Lions 118-Y Anadolu Yakası Genel Yönetmeni Ethem Alkan’ın katılımı ve konukların alkışlarıyla hizmete girdi.

NEREDE BİR İHTİYAÇ VARSA, LİONS ORADA…

Açılışta bir konuşma yapan Genel Yönetmen Ethem Alkan, büyük bir eksikliği tamamlamaktan mutlu olduklarını, nerede bir ihtiyaç varsa orada olduklarını söyleyerek memnuniyetini dile getirdi. Turgut Göksoy ise açılışta yaptığı konuşmada; “Medeni toplumlara yakışan bu önemli olayın ilk olarak bizim hastanemizde başlatılması beni çok mutlu etti. Dilerim yaygınlaşır. Lionsların bu hizmeti için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Lions’un topluma okuma alışkanlığı kazandırmak amacı güden son projesi, insanları hastane havasından sıyırıp, kendilerini daha rahat hissetmelerini de sağlayacak…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Açıkhava Sinema

Ataşehir’de açıkhava sinema keyfi

Ataşehir’de açıkhava sinema keyfi 19 Temmuz’da başlıyor. Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği yaz etkinliklerinde parklarda açık hava sinema gösterimleri yapılacak. ...