Lale Temelkuran, ARTEV Sanat Galerisi’nde!

Ressam Lale Temelkuran, 24. kişisel sergisiyle 27 Ocak-20 Şubat 2018 tarihleri arasında ARTEV Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Resimleriyle Türkiye’de ve yurtdışında beğeni toplayan Temelkuran, bu kez son yıllarda hep beraber yaşadığımız zorlukları kendi çocukluk hayretleriyle birleştiriyor, masalsı bir anlatımla sıkıntımıza şifa arıyor.

Sanatçı, soyutlamalı figüratif resimlerinde öncelikli figür olan kadını çocuklar, hayvanlar ve objeler ile ilişkilendirerek, öyküsünün dilini güçlendiriyor. Eserleri pek çok koleksiyonda bulunan Lale Temelkuran, çalışmalarına İzmir’deki atölyesinde devam ediyor.

“Zaman, kalbini yitirmiş bir kuş gibi uçuyor. Olup biten beni bazen acı acı güldürüyor, bazen susturuyor. Ama hep çizecek bir sözüm var. Şaşırmaktan vazgeçmediğim için olmalı. ‘Belki beraber hayret ederiz hayata’ diye umuyorum. Aynı toprakta yaşıyoruz, aynı kuşlara bakıyoruz sonuçta.”

Lale Temelkuran

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

holokost-ile-yuzyuze-sergisi-24-ocak-ta-acilacak

“Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta açılacak

Yusuf Tolga Ünker‘in siyah-beyaz Holokost fotoğraflarını renklendirerek hazırladığı “Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta 500. Yıl Vakfı Türk ...