“Aktiffelsefe” ışığında ideal bir arama kurtarma takımı

Dilek KARAGÖZ / Kadıköy Life – Aktiffelsefe, 28 yıldır felsefe ve psikoloji seminerleri veren ve gönüllülük esasıyla yaşayan çağdaş bir felsefe ve kültür derneği. Sayısız gönüllü etkinliklerinden biri olan GEA Arama Kurtarma ile şu ana kadar 50’ye yakın ulusal ve uluslararası organizasyonda hayat kurtaran ekip, bugünlerde yayımladıkları “İdeal Takımların Sırrı” kitabı ile yeni bir heyecan yaşıyor.

İDEAL BİR TAKIM; GEA

Aktiffelsefe Üsküdar’ın etkinlik takvimi çok çeşitli, ancak biri daha ön plana çıkıyor: GEA Arama Kurtarma Ekibi… 1994’te Aktiffelsefe bünyesinde kurulan bu organizasyon; bir arama kurtarma, ekoloji ve sosyal kampanyalar grubu. Şu ana kadar Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, Haiti, El Salvador, Pakistan, Ekvator, Nepal, Cezayir, Sri Lanka gibi birçok ülkede 50’ye yakın ulusal ve uluslararası operasyonda görev almış. Afet bölgelerinde arama kurtarma, insani yardım ve medikal destek çalışmaları gerçekleştiren GEA, aynı zamanda BM Uluslararası Arama Kurtarma Ekipleri Tavsiye Grubu (INSARAG) üyesi. Afet dışındaki zamanlarda ise “Tarihe Dokunuş Sergisi”, “Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar”, malzeme dağıtımları ve huzurevi ziyaretleri gibi sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştiriyor.

GEA, kısa bir süre önce yayımladığı “İdeal Takımın Sırrı” isimli kitabı ile 23 senelik takım çalışmalarını taçlandırıyor. Takım ruhunun ve “bir” olabilmenin her zaman en hayati ihtiyaç olduğu bu topraklarda bu kitap, ideal takım olabilmeyi belleklere kazıyacak düşünsel altyapısını okuyucusu ile paylaşıyor.

Aktiffelsefe ve çalışmaları ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek ve bir başarı hikayesine tanıklık etmek için özel röportaj, Kadıköy Life Dergisi’nin Ocak & Şubat 2018 sayısında..

aktiffelsefe

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-yazici-ve-esi-okul-aile-birlikleriyle-bulustu-2-

Başkan Yazıcı ve Eşi, Okul Aile Birlikleriyle buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla’da okul aile birliklerinin gönüllü yöneticileriyle buluştu. ...