Kurumsal hafıza elektronik ortamda…

Sultanbeyli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Bilgi ve Teknoloji Odaklı Kurumsal Kapasite Geliştirme ve Yerel Kalkınma Projesi” kapsamında belediye, modern bir kurum arşivine kavuşuyor.

Proje ile yaklaşık 200 bin dosya tasnif edilip, 3 milyon doküman Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) standartlarına uygun olarak taranıyor ve elektronik ortama aktarılıyor. Arşivin elektronik ortama aktarılmasıyla, ilçe sakinlerine sunulan hizmetin kalitesi artmış olacak.

DÜZENLİ VE DİJİTAL BİR ARŞİV…

Müdürlüklerin yoğun iş temposuna cevap verecek, arşiv bilgilerine kolayca ulaşmasını sağlayacak projede sona yaklaşılıyor. Bu çalışmanın ardından vatandaşların bütün dosyalarına ulaşmak daha kolay olacak. Bu da işlemlerin hızlanmasına katkı sağlayacak. Düzenli ve dijital bir arşiv sistemi oluşturulurken, dosyadaki evrak yıpranması ile gereksiz evrak saklanmasının da engellendiği proje ile ilgili müdürlüklere gelen taleplerin kısa sürede çözüme kavuşturulması sağlanacak.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

İlginizi Çekebilir

aşevi

Sancaktepe Belediyesi’nden aşevi

Sancaktepe Belediyesi, 2009 yılından bu yana açtığı aşevindeki sıcak yemekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunmaya devam ediyor. Son olarak Belediye Başkanı İsmail Erdem ile aşevi personeli, ...