Kurumsal hafıza elektronik ortamda…

Sultanbeyli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Bilgi ve Teknoloji Odaklı Kurumsal Kapasite Geliştirme ve Yerel Kalkınma Projesi” kapsamında belediye, modern bir kurum arşivine kavuşuyor.

Proje ile yaklaşık 200 bin dosya tasnif edilip, 3 milyon doküman Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) standartlarına uygun olarak taranıyor ve elektronik ortama aktarılıyor. Arşivin elektronik ortama aktarılmasıyla, ilçe sakinlerine sunulan hizmetin kalitesi artmış olacak.

DÜZENLİ VE DİJİTAL BİR ARŞİV…

Müdürlüklerin yoğun iş temposuna cevap verecek, arşiv bilgilerine kolayca ulaşmasını sağlayacak projede sona yaklaşılıyor. Bu çalışmanın ardından vatandaşların bütün dosyalarına ulaşmak daha kolay olacak. Bu da işlemlerin hızlanmasına katkı sağlayacak. Düzenli ve dijital bir arşiv sistemi oluşturulurken, dosyadaki evrak yıpranması ile gereksiz evrak saklanmasının da engellendiği proje ile ilgili müdürlüklere gelen taleplerin kısa sürede çözüme kavuşturulması sağlanacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Tuluyhan Uğurlu ‘Dünya Başkenti İstanbul’ diyecek

Tuluyhan Uğurlu 27 Ocak’ta bir kez daha Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda dinleyicileri ile buluşacak ve ‘Dünya Başkenti ...