Kurbağalıdere isyanı Meclis’e taşındı…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada İSKİ’nin Kurbağalıdere’deki çalışmasını belirterek, İBB Meclisi’nin konuya el atmasını istedi. Nuhoğlu, Kurbağalıdere ıslah çalışmasının teknik olarak yanlış başladığını, bu nedenle de kanalizasyon sularının denize aktığını söyledi.

“Şu anda 7 bölgede yaptığımız tahlillerde yüksek oranda koli basili var ve denize girmek ciddi şekilde tehlikeli. Bu kirliliği yaşamak zorunda değiliz” diyen Nuhoğlu, Ak Parti’nin seçim döneminde yaptığı yatırımlarla övündüğünü hatırlatarak, dere ıslah hattının 3 yılda neden yapılmadığını sordu ve sözlerine şöyle devam etti:

KADIKÖYLÜLER, KASITLI OLARAK YAPILMADIĞINI DÜŞÜNÜYORLAR…

“Ak Parti, metro inşaatlarıyla ve dev yatırımlarla övünüyordu, fakat birkaç kilometrelik çok kısa hat, Kadıköy olduğundan dolayı bürokratlar tarafından özellikle ihmal edilip yapılmıyor. Kadıköy’de olduğu için çalışmanın özellikle böyle bırakıldığını düşünmeye başladım. Bu meclisin bu duruma el atması gerekiyor. Çok yavaş bir çalışma sürüyor. Geçen sene Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş ile görüştüm, ciddi şekilde ilgileneceğini söyledi. Genel sekreterle görüştüm, sonra bir daha ilgilenmedi. Bu şekilde giderse emin olun bu çalışma seneye de bitmez. Dereden vazgeçtik, en azından bu kanalizasyon sıkıntısından kurtulalım. Kadıköylüler, kasıtlı yapılmadığını düşünüyorlar.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...