Kurbağalıdere

Kurbağalıdere çevresinde tahliye alarmı!

Kadıköy’de yoğun sağanak yağış başladı. Metrekareye ortalama 50 kilogram yağış düşeceği tahminlerinin ardından kırmızı alarm verildi. Kadıköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kurbağalıdere çevresindeki araçları tahliye etti. Çevre sakinlerinde ise panik havası hakim…

Kadıköy Life Dergisi, son aylarda Türkiye gündemine oturan Kurbağalıdere’deki gelişmeleri yerinde takip ediyor. Birkaç saattir etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle su seviyesinde artış meydana gelirken, yetkililer herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için teyakkuzda bekliyor. Yağmurluğunu giyip ekipleri ile birlikte Kurbağalıdere çevresini adım adım gezen Kadıköy Belediyesi Zabıta Amiri Vedat Keskin, onlarca aracı tahliye etti. Sürücülerine ulaşılamayan araçlar ise kaygı yaratıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı araçların da şantiyelerde hazır bekletildiği görülüyor.

KADIKÖY LIFE BU CÜMLELERLE UYARMIŞTI…

Şiddetli sağanaklara yönelik Kadıköy Life Dergisi, gün içerisindeki haberinde şu ayrıntılara yer vermişti: İstanbul, son ayların en yoğun sağanak yağışlarının etkisi altında kalacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, megakent genelinde bu gece (Pazartesi) itibariyle metrekareye 50 kilogram yağış düşebileceğini duyurdu. Uyarı, Kadıköy ve çevresinde aşırı yağışları henüz kaldıramayan Kurbağalıdere’nin taşma riskini akıllara getirdi.Hava tahmin raporlarında özellikle İstanbul’un batı kesimlerinde yağışların şiddetli olacağı vurgulanırken, kent genelinde kuvvetli sağanakların hayatı olumsuz etkilemesi bekleniyor. Rüzgarın yer yer fırtına şeklinde esmesinin yanı sıra gökgürültüsü eşliğinde yıldırım riski de bulunduğu belirtildi.

Kadıköy Belediyesi Zabıta Amiri Vedat Keskin, araç sahiplerinin yanı sıra aileleri de sel riskine karşı uyardı…

KURBAĞALIDERE YİNE TAŞABİLİR!..

Ataşehir ve Ümraniye sırtlarından beslenen Kurbağalıdere’nin Kadıköy genelinde Marmara Denizi’ne döküldüğü Moda ve Kalamış çevrelerinde olası sel felaketi riski, yağış uyarısı ile birlikte tekrar akıllara geldi. Önümüzdeki 5 gün aralıklarla etkili olması beklenen yağışlarla birlikte hava sıcaklıkları da düşecek. İstanbul, tam anlamıyla sonbaharı yaşayacak!..

Kadıköy Belediyesi Zabıta Amiri Vedat Keskin ve ekibi, onlarca aracı Kurbağalıdere çevresinden uzaklaştırdı…

KURBAĞALIDERE HENÜZ TAŞKIN SUYUNU KALDIRAMIYOR!..

Islah çalışmalarında önemli yol kat edilen Kurbağalıdere’de 2016 yılının ilk aylarında kanalizasyon giderlerinin yer altına alınmasının hedeflendiği dönemde Kurban Bayramı öncesi meydana gelen sel, çalışmaları önemli ölçüde olumsuz etkiledi. Yoğurtçu Parkı’nın göle döndüğü, 10 metreye yaklaşan derinlikteki 3 metre çapında ana boruların suyla dolduğu, şantiyelerin sele teslim olduğu felaketin ardından İstanbul genelini etkilemesi beklenen olumsuz hava koşulları düşündürmeye başladı. Kurbağalıdere’nin bazı kesimlerinin çalışmalar nedeniyle daralması, Kuşdili Çayırı ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu arasında geçişi sağlayan köprünün alçak olması, dere yatağında çalışmalara paralel olarak gider kapaklarının pozisyonu ile birlikte aniden bastıran yoğun sağanak yağışların debiyi yükseltmesi faktörleri, sel felaketine zemin hazırlayan koşullar arasında yer alıyor.

Kurbağalıdere

Kurbağalıdere

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...