Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde “Dolunay Dansları”…

Kızıltoprak Sanat Galerisi, 03-24 Mayıs 2014 tarihleri arasında Alev Ermiş Mavitan’ın “Dolunay Dansları” adını verdiği camaltı resimlerini izleyicisi ile paylaşacak.

Alev Ermiş Mavitan; kat kat işleyerek, tersten boyayarak, boyalarını cam üzerinde dans ettirerek, figürlerini bitmek bilmeyen bir sabırla en küçük ayrıntısına kadar özenle yerleştirerek ortaya çıkarttığı ışıklı, aydınlık işleri için şunları söylüyor:

“Bu sergi, hayatın aslında ne olduğunun bilgisini vermek üzere hareket, bereket, dans ve oyun üzerinden güneşin parlak ışığı altında, yaşam sevinci dolu, sanatın merkezine ‘camaltı çeşitlemeleri’dir. Resmin kendi plastik değerleri üzerinden üretilmiştir. Sanat etiği ve terbiyesi vardır. Samimidir, dürüsttür. Sanat tarihine karşı sorumludur. Geçmişle olan bağlantısında geçmişe sığınmaz, gelecekten de kopmaz…”

ALEV ERMİŞ MAVİTAN HAKKINDA…

1957 doğumlu sanatçı, Boğaziçi Üniversitesi Ö.İ.Y.O. Pazarlama Bölümü’nü bitirdikten sonra 1979’da girdiği İ.D.G.S.A. Yüksek Resim Bölümü Neşet Günal ve Neş’e Erdok Atölyesi’nden 1985’de mezun oldu. 36. kişisel sergisini açacak olan sanatçı, 1985’den bu yana çocuk ve yetişkin birçok öğrenci yetiştirdi. Çok sayıda karma sergiye, sanat fuarına, proje çalışmasına, sempozyum ve sanat şenliğine katıldı.

Kızıltoprak Sanat Galerisi

Adres: Rüştiye Sok. No:47 Kızıltoprak – Kadıköy

Tel: (0216) 418 38 06  –  [email protected]

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...