Kiralık ev kalmadı…

Kentsel dönüşüm nedeniyle ailelerin yeni ev arayışına girmesi, eski yapıların yıkılması ve yaz döneminde evliliklerin artması ile birlikte kiralık daire bulmak imkansızlaştı. EVA Gayrimenkul Lisanslı Değerlendirme Uzmanı Deniz Şahinkaya, İstanbul’da kiraların en yüksek olduğu ilçeleri açıkladı.

Kadıköy ile birlikte Maltepe ve çevrelerinde kiralık daire talebi her geçen gün artarken Şahinkaya; Beşiktaş, Sarıyer, Şişli, Kadıköy ve Ataşehir’in en yüksek kira değerlerini taşıdığını ifade etti.

ANADOLU YAKASI UÇTU…

Kentsel dönüşüme bağlı dev projeler, ada ve bina bazında yenilemeler nedeniyle Anadolu Yakası genelinde kira değerlerindeki artış, Avrupa Yakası’na oranla yüksek değerlerde gerçekleşti. Taşınan ailelerin okul ve iş düzenlerinin bozulmaması için daha çok komşu ilçeleri tercih etmesi dikkat çekiyor.

BAĞDAT CADDESİ’NDE YÜZDE 28 ARTIŞ…

EVA Gayrimenkul Lisanslı Değerlendirme Uzmanı Deniz Şahinkaya, kentsel yenileme çalışmalarından nasibini alan Bağdat Caddesi’nde kira artış oranlarının yüzde 28’e ulaştığını açıkladı. Şahinkaya, artış değerlerini Kartal’da yüzde 20, Maltepe’de yüzde 13, Beşiktaş’ta yüzde 10 olarak ifade etti.

BULDUKLARIYLA YETİNİYORLAR…

Geçtiğimiz yıllarda emlakçılar, daha çok ev kiralamak isteyen aileleri ikna etmeye çalışıyordu. Ancak kiralık daire bulmanın bir hayli zor olduğu bugünlerde, ailelerin seçenek değerlendirme şansı kalmadı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Zabıtada yeni dönem

Bütün işlemlerini dijital ortamda sürdüren Pendik Belediyesi, hizmette verimlilik artışına yol açacak yeniliklerine devam ediyor. Teknolojiye yapılan yatırımların meyvelerini ...