Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu, Sancaktepe’de iftara katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sancaktepe’de iftar programına katıldı. Samandıra Saat Kulesi Meydanı’nda partisinin ilçe başkanlığı tarafından Maltepe Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen iftar programı, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ezan okunmasının ardından oruçlar açıldı ve dualar edildi.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada Sancaktepelilerle aynı sofrayı paylaşmaktan onur ve gurur duyduğunu dile getirdi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Anadolu’dan kopup İstanbul’a gelenlerin burayı yurt edindiğini anlatarak, şunları ifade etti: “Çocuklarımız burada, annelerimiz ve babalarımız burada, torunlarımız burada. Biz bu ülkede hep birlikte huzur içinde yaşamak istiyoruz. Biz bu ülkede hep birlikte kardeşçe yaşamak istiyoruz. Biz bu ülkede hep birlikte bayrağımızın altında onurumuzla ve gururumuzla yaşamak istiyoruz. Biz bu ülkede bu nedenle huzur, barış ve kardeşlik istiyoruz. İnşallah bu Ramazan huzura, barışa vesile olur ve daim olur.”

Kılıçdaroğlu

KILIÇDAROĞLU: İŞİN ÖZÜ, HEP BİRLİKTE BU ÜLKEDE KARDEŞÇE YAŞAMAKTIR..

Bir sivil toplum kuruluşu temsilcisinin kendisine “Anadolu’dan İstanbul’a göçü nasıl engelleriz, nasıl orada istihdam yaratabiliriz?” diye sorduğunu aktaran Kemal Kılıçdaroğlu; “Hep birlikte çalışıp üretirsek, üreten Türkiye’yi yaparsak, ayağa kaldırırsak elbette ki herkes doğduğu yerde, babalarının, dedelerinin mezarlarının olduğu yerde çalışmak, kazanmak, üretmek, çocuğunu okula göndermek ister. Bu bağlamda hepimize düşen görevler vardır ama işin özü, hep birlikte bu ülkede kardeşçe ve huzur içinde yaşamaktır” şeklinde konuştu.

GELECEK RAMAZAN BAYRAMI’NI TEBRİK ETTİ…

Kılıçdaroğlu, katılımcıların gelecek Ramazan Bayramı’nı da tebrik ederek; “İnşallah güzel bir Türkiye, huzurlu bir Türkiye’yi hep beraber ayağa kaldırır ve birlikte yaşamanın onurunu ve gururunu taşımış oluruz” dedi. CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin de katılımcıların Ramazan ayını tebrik etti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, milletvekilleri, aralarında Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da olduğu bazı belediye başkanları eşlik etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sancaktepe’de partisinin ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Vatandaşlar, Kılıçdaroğlu’nu sevgi gösterisiyle karşıladı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ömer Urgun

AK Parti Ümraniye’de Ömer Urgun ismi ilk sıralarda

Ümraniye’deki tanınmışlığı, iş adamlığı ve Doğu seçmenine yakınlığıyla Ömer Urgun ismi, Ankara kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. Hasan Can’ın ...