Kavacık trafiği yakında çözülüyor…

Kavacık trafiği, ilçedeki ulaşım yatırımları kapsamında çözüme kavuşuyor. Beykoz Belediyesi’nin talebiyle harekete geçen Karayolları Genel Müdürlüğü, yol ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Kavacık Meydanı’nda son yıllarda artan, özellikle sabah ve akşam saatlerinde sürücülere zor anlar yaşatan trafik sıkışıklığı, yeni yol yapım ve düzenleme çalışmalarıyla nihayet sona erecek. İstimlâk işlemleri dolayısıyla yavaşlayan çalışmalar, buradaki sorunun çözümüyle yeniden hız kazandı.

YENİ YOLLAR AÇILIYOR…

Karayolları Genel Müdürlüğü, trafik sorununun kalıcı çözümü için başlatılan viyadük bağlantıları ve üstgeçitlerin yapımına devam ediyor. Kavacık Kavşağı’na yönelik yapılan trafik düzenlemesi kapsamında yeni alternatif yollar üretilirken, tek yöne inen ve güzergâhı değişen yollar da olacak. Çalışmalar tamamlandığında Kavacık Kavşağı tam tur dönüşe kapatılarak, yan yollardan alternatif geçişler verilecek. Böylelikle trafikte rahatlama sağlanırken, ilçede daha ferah ve kullanışlı yollar kazanmış olacak.

BEYKOZ’UN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başlattıkları projelerle 5 yılda Beykoz’un çehresinin değişeceğini ve ilçeye ilginin artacağını, mevcut ihtiyaçlarla birlikte ileride doğacak ulaşım ihtiyaçlarını da şimdiden karşılamaya yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...