Kartal’da yaşlılar evde yalnız değil!

Kartal Belediyesi, Kartal Gönülleri işbirliğiyle başlattığı “Evde Yalnız Değilsiniz” projesiyle yaşlıları evlerinde ziyaret ediyor.

Yaşlıların yaşam deneyimlerinin genç kuşaklar için büyük bir nimet olduğunu her fırsatta dile getiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün girişimleriyle başlatılan proje kapsamında, ilçede yaşayan ve maddi-manevi desteğe ihtiyaç duyan yaşlılar evlerinde ziyaret ediliyor. Bunun yanı sıra yaşlı vatandaşlar, Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından telefonla da düzenli aranarak, bir ihtiyaçları olup olmadığı soruluyor ve ihtiyaçları karşılanıyor.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN…

Proje kapsamında 20 yaşlı vatandaşı, yalnızlıklarını gidermek ve sorunlarını dinlemek amacıyla evlerinde ziyaret eden Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Kartal Gönüllüleri, onlarla sohbet etti. Çocukları tarafından aranıp sorulsalar dahi kendileriyle sohbet edilmesinden hoşnut olan yaşlılar, hatırlanmaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek, Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ve evlerine konuk olan personele teşekkür etti.

 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Oyun Karavanı

Oyun Karavanı, Ümraniye’den uğurlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Çocukları Kurtarın Vakfı ...