Kartal Titanic Business Hotel’de anlamlı gece…

Kartal Titanic Business Hotel, son derece anlamlı bir geceye ev sahipliği yaparak alkışları topladı.

Türk Mutfağı’nın olağanüstü lezzetlerini dünyaya tanıtan Şefler Platformu Üyeleri ve ünlü şef Oktay Usta’nın kişisel katkılarıyla 19 Şubat akşamı gerçekleşen buluşmaya, sanatçılar da destek verdi.

KİMSESİZ ÇOCUKLAR YARARINA…

Kimsesiz çocuklara destek olmak amacıyla düzenlenen geceye, Türkiye’nin önde gelen şefleri katıldı. Kartal Titanic Business Hotel’in hiçbir ücret almadan ev sahipliği yaptığı gecenin bir başka sürprizi ise, etkinlik kapsamında tam 80 bin lira tutarında bir para toplanması oldu. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a ait formaların açık arttırmaya sunulduğu gecede konuklar, kimsesizlere bağış yapmak için adeta sıraya girdiler.

SANATÇILAR DA DESTEK VERDİ…

Gecenin en önemli destekçileri ise sanatçılarımız oldu. Samanyolu TV’nin Haber Spikeri Asım Yıldırım’ın açılış konuşmasını yaptığı gecede; Bedia Akartürk, Bora Gencer, Yunus Bülbül ve Pınar Dilşeker gibi isimler, seslendirdikleri şarkılarla geceye renk kattılar.

KARTAL BELEDİYE BAŞKANI DA KATILDI…

Şefler Platformu bu hayırlı organizasyonu planlarken, daha fazla destek bulmak adına geceye siyasi isimleri de çağırma kararı almıştı. Ancak seçim arefesinde bulunuyor olunması nedeniyle bu karardan vazgeçildi. Böyle gecelerde siyaseti ön planda tutmayan kişiliği ile bilinen ve bölgeninde ev sahibi olması nedeniyle Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz, geceye davet edilen tek siyasi isim oldu.

ESKİ ŞEF – YENİ GENEL MÜDÜR ABDULLAH ÖZCAN, ŞEF GÖMLEĞİ GİYDİ…

Gecenin bir başka renkli anı ise, Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi şefler arasında olan ve geçtiğimiz yıl gömleğini çıkartarak, Kartal Titanic Business Hotel Genel Müdürlüğü görevine getirtilen Abdullah Özcan’ın gömleğini giymesi oldu. Bir başka ünlü şef Oktay Usta trafından giydirilen şef gömleği ile bir konuşma yapan Abdullah Özcan, şunları söyledi:

İYİ Kİ BU TOPRAKLARDA DOĞMUŞUZ…

“Öncelikle böylesine anlamlı bir geceye ev sahipliği yapıyor olmanın huzur ve mutluluğu içinde olduğumuzu bildirmek isterim. Ayrıca bu geceye destek veren tüm dostlarıma, sanatçılarımıza, meslektaşlarıma ve çözüm ortaklarıma teşekkür ederim. Dünyanın en geniş mutfak kültürlerinden birini oluşturan Türk mutfak kültürü, bu gücünü Anadolu’nun zenginliğinden alıyor. Bir başka zenginliğimiz ise, hayır işlerine koşa koşa gitmemiz… İyi ki bu topraklarda doğmuşuz, bu topraklarda yaşıyoruz.”

ANNE-BABASIZ YAŞAMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU BİLEBİLMEK…

Etkinliğe Kadıköy Life dışında katılan gazetecilerden Tahir Yaman ve Bora Özgen’in yaptıkları konuşmalar geceye damgasını vururken, katılımcılardan da büyük alkış aldı. “Hem annesiz hem de babasız yaşamak zorunda olmanın ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Bunu anlamak için, bir an kendinizi o durumda olanların yerine koyun” diyen Tahir Yaman; “Bu çocukları ben de ziyaret ettim. Benim fotoğraf makinamı istediler, verdim ve birbirlerinin fotoğraflarını çektiler. Bir tanesi benim sırtıma çıktı, resim çektirmek istedi. Ben de sırtıma alıp resim çektirdim, çok mutlu oldular. Ben de çocukluğumu onlarla birlikte yaşadım” şeklinde konuştu.

BİZİM ÇOCUKLARIMIZ…

Turizmin Sesi Haber Portalı’nın sahibi Bora Özgen ise; “Zaten kimsesiz kalmakla en istenmeyen duruma düşmüş çocukları, ‘Kimsesiz Çocuklar’ yerine bundan böyle ‘Bizim Çocuklarımız’ diye analım ve öyle kabul edelim. Onlar, hepimizin çocukları olsun” diyerek büyük alkış aldı.

Ali Kaplan, Abdullah Özcan ve Oktay Akmelek…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

EDD Yapı

EDD Yapı dostları iftarda bir araya geldi

Aynı zamanda Tokatlı Girişimci İş İnsanları Derneği (TOKGİAD) Başkanı da olan, EDD Yapı sahibi Ender Demirtaş, geleneksel hale ...