Timsal Karabekir, son olarak Kadıköy Life Dergisi özel röportajında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Ülkenin dört bir yanında babası Kazım Karabekir Paşa'nın ilkelerini ve Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü anlatmak için davet edildiği seminerlere koşan Timsal Karabekir, şimdi genç yaşta kaybettiği evladının acısını yaşıyor.

Kadıköy, Osmanlı torununu kaybetti!..

Kadıköy, bir Osmanlı torununu daha sonsuzluğa uğurluyor… Kazım Karabekir Paşa’nın günümüze mirası; kızı Timsal Karabekir’in Oğlu Kazım Ayasbeyoğlu, 6 aydır süren akciğer kanseri tedavisine yanıt veremedi. Karabekir Ailesi ve sevenleri acı haber ile yıkıldı.

Erenköy’deki Kazım Karabekir Paşa Müzesi’nde Osmanlı miraslarını ve kültürünü kendi imkanları ile günümüze taşımaya çalışan Timsal Karabekir, oğlunun vefatı ile birlikte büyük üzüntü yaşadı. Başta motosiklet dünyası olmak üzere tarihçilerin de sosyal ve kültürel çalışmaları ile yakından takip ettiği Ferhan Ayasbeyoğlu da, ağabeyini kaybetmenin acısıyla birlikte başsağlığı dileklerini kabul ediyor.

Timsal Karabekir, son olarak Kadıköy Life Dergisi özel röportajında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Ülkenin dört bir yanında babası Kazım Karabekir Paşa’nın ilkelerini ve Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü anlatmak için davet edildiği seminerlere koşan Timsal Karabekir, şimdi genç yaşta kaybettiği evladının acısını yaşıyor.

GERİDE EŞİ VE OĞLU KALDI…

Anadolu ve Avrupa Yakası’nda son 6 aydır tedavi süreci yoğun bir şekilde devam eden Kazım Ayasbeoğlu’nun son günlerde sağlık durumu kötüye gitmeye başlamıştı. Ölüm haberinin ardından Türkiye’nin yanı sıra yurtdışından Karabekir Ailesi’nin birçok yakını ve seveninin Kadıköy’e hareket ettiği öğrenildi.

Merhum Kazım Ayasbeyoğlu, yarın (04 Ağustos 2015) Erenköy Galip Paşa Camii’nde öğle vaktinde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda aile kabristanına defnedilecek. Kadıköy Life Dergisi olarak merhuma Allah’tan rahmet, Karabekir Ailesi’ne, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...