Kadınlar yaşamın her alanında yer almalı…

1

Tuzla’daki sivil toplum kuruluşlarını tek tek ziyaret eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Fatma Yazıcı, Şifa Mahallesi’nde bulunan Giresunlular Derneği’nin hanım üyeleriyle buluştu.

Kadınların toplumdaki yerinin önemine vurgu yapan Fatma Yazıcı, kadınların yaşamın her alanında aktif bir şekilde yer alması gerektiğini belirtti. Dernek ziyaretleriyle ilçedeki kadınlarla bir araya gelen Fatma Yazıcı, Tuzla’da kadın dayanışmasının önemli bir noktada olduğunu vurgulayarak; “Sivil toplum kuruluşları, Kent Konseyi ve siyasette, kadınlar daha aktif yer almalılar” dedi.

Tuzla Belediyesi’nin ailelere yönelik eğitici seminerler düzenlediğini de sözlerine ekleyen Yazıcı,  kadınların düzenlenen seminerlere katılmalarını ve eşlerini de teşvik etmelerini söyledi.

Gönül Elleri Çarşısı çalışmalarını da anlatan Fatma Yazıcı, 850’yi aşkın kadın kent gönüllüleriyle Tuzla’da ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını söyledi. Ziyaretlere eşlik eden Tuzla Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Pınar Bulut da, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Dünya Değişim Akademisi

Dünya Değişim Akademisi, 74. merkezini Tuzla’da açtı

Dünya Değişim Akademisi, 74. merkezini İstanbul Tuzla’da açtı. “Kendini değiştir, dünyan değişsin” sloganı ile Türkiye’den dünyaya açılan kurumun ...