EMİTT’in gözdesi Gebze…

1

TÜYAP Beylikdüzü’nde başlayan ve 60 ülke ile Türkiye’den yüzlerce il ve ilçenin katıldığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) katılan Gebze Belediyesi, gerçekleştirdiği etkinlik ve sergilediği ürünlerle ziyaretçilerin gözdesi oldu. 12 Şubat Pazar günü sona erecek olan fuarın ilk gününde ziyaretçi akınına uğrayan Gebze standına, çok sayıda Gebzeli konuk oldu.

8A salonundaki Gebze tanıtım standında ilk gün hazır bulunan Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in eşi Ragibe Köşker ile birlikte misafirlerle yakından ilgilendi. Nilay Ayran ve Ragibe Köşker, diğer illerden gelen konuklara Gebze’yi tanıtma fırsatı buldu.

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, AK Parti Gebze Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, Gebze Belediye Meclis üyeleri, Gebze Kent Konseyi Başkanı İbrahim Güngör, Kent Konseyi Genel Sekreteri Esat Ural, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Gebzeli basın mensupları, fuarın ziyaretçileri arasında yer aldı.

2

MEHTERAN BÖLÜĞÜ EŞLİĞİNDE YAĞLI GÜREŞ GÖSTERİSİ…

Türkiye’nin dört bir yanından il ve ilçelerin, turistik değerleri ve yöresel ürünleri ile tanıtım yarışına girdiği EMİTT’e; Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bolu ve Düzce illerinin bağlı olduğu MARKA’nın (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) ortak organizasyonu altında katılan Gebze Belediyesi; kendine ait stantta Gebze’nin tarihi, kültürel ve turistik değerlerini tanıttı.

İl ve ilçelerin tanıtıldığı turizm fuarında en büyük ilgiyi ise, Gebze Belediyesi Mehteran Bölüğü’nün verdiği konser eşliğinde yapılan yağlı güreş gösterisi topladı. Mehteran müziği ve Karamürselli güreşçilerin sunduğu yağlı güreş gösterisi, ziyaretçilerin ilgisini bir anda Kocaeli bölgesine çekerken; gösteri çok sayıda bölgesel ve ulusal kanal tarafından canlı yayınla izleyicilere aktarıldı.

ZERDE VE KÜLÇE BÖREĞİ İKRAM EDİLDİ…

Standı ziyaret eden tur organizatörleri ve Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen vatandaşlara, Gebze’yi tanıtan broşür ve kitapçıkları dağıtan Gebze Belediyesi; ziyaretçilere Gebze’nin yöresel lezzetlerinden külçe böreği ve zerde ikram etti. GESMEK kursiyerleri tarafından yapılan seçkin ürünlerin sergilendiği Gebze standında, ayrıca kiosk ekranlarından ilçenin tarihi ve turistik fotoğraflarının gösterimi de yapılıyor.

3

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Dubai Emiri

Dubai Emiri’nden Gebze Darıca’ya ultra lüks malikane!

Son yıllarda atağa kalkan, yurt dışında da önemli bir konuma gelen Türkiye mobilya sektörü, marka ve tasarımda da ...