Kadıköy’ün marka değeri tavan yaptı…

Khalkedon’dan bugüne İstanbul’un merkezi konumundaki Kadıköy’ün marka değeri, gündemde üst sıralara çıktı.

Bağdat Caddesi’nde binaların günümüz koşullarına yanıt verememesi ve kira değerlerinde aşırı artış meydana gelmesi nedeniyle oluşturulan Fikirtepe projesi, ulaşım ağıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Fikirtepe’de inşaat firmaları tarafından ardı ardına gelmeye başlayan lansmanlar ve proje görselleri büyük heyecan yarattı. Ulusal medya, Fikirtepe ve Kadıköy’ün konumunu, potansiyelini gündemden düşürmüyor. Kadıköy Life’ın yakından takip ettiği ve sürpriz gelişmelerle okurlarına aktardığı kentsel dönüşüm süreci ile birlikte kentsel yenileme de büyük hız kazandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ve KENTSEL YENİLEME ARASINDAKİ İNCE ÇİZGİ…

Kadıköy, tarihin en önemli dönüm noktalarından birini yaşıyor. Suadiye, Erenköy, Çiftehavuzlar ve Göztepe gibi Kadıköy’ün marka değeri oldukça yüksek mahalle ve semtlerinde de değişim sancısı yaşanıyor. Mahalle bazında imar planı yapılan Fikirtepe’de sürecin adı “kentsel dönüşüm”… Binalarında önemli ölçüde yenilenme gereği duyulan, ancak henüz imar planı yapılmayan semt ve mahallelerde de ise çalışmalar “kentsel yenileme” olarak devam ediyor.

TÜRKİYE, KADIKÖY ve FİKİRTEPE’Yİ KONUŞUYOR…

Konumu, coğrafyası ve tarihi itibariyle büyük değer taşıyan Kadıköy, Türkiye gündeminde… Ulusal medyanın hemen her gün geniş yer verdiği Fikirtepe ve kentsel dönüşüm sürecinin, önümüzdeki beş yıl içerisinde bölgede büyük bir değişimi de beraberinde getirmesi bekleniyor.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...