Kadıköy’ün kentsel yenileme sancısı…

Kadıköy’de yıllardır çözülemeyen trafik keşmekeşi, kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları ile birlikte kaosu getirdi. Bağdat Caddesi ve çevrelerinde sokaklara giremeyen devasa kamyonlar trafiğin ortasında sıkışınca, Kadıköylüler için çile dolu günler başladı.

Kadıköy Life objektiflerine yansıyan görüntülerde Göztepe’de iki kamyon, Bağdat Caddesi’ne inşaat çalışmaları kapsamında girmeye çalışıyor. Ancak virajı alamayan kamyon, arkasındaki yoğun trafik ile birlikte sıkışınca trafik, dakikalar boyunca kaosa dönüşüyor.

TRAFİK EKİPLERİ DEVREYE GİRDİ…

Kadıköy genelinde ana arter ve ara sokaklarda yoğun inşaat çalışmaları nedeniyle sıkça hafriyat kamyonları görülüyor. Olağan durumlarda şehir içine girişleri yasak olan kamyonlar, kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında izinli giriş yapabiliyor. Gün içerisinde yaşanan trafik sorunlarına ise emniyet güçleri sıkça müdahale ediyor. Göztepe’de Kadıköy Life objektiflerine yansıyan karelerde kamyonlar, trafik ekiplerinin devreye girmesi ile birlikte dakikalar sonra tekrar yol alabildi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...