İETT Akademi açıldı…

İstanbul’da toplu ulaşımın güvenliğini ve kalitesini artırmak üzere tasarlanan “İETT Akademi Projesi”, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından açıldı.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü, şehirdeki toplu ulaşımın güvenliğini ve kalitesini arttırmak üzere İETT Akademi Projesi’ni hayata geçirdi. Proje kapsamında İETT’nin Kağıthane garajında “Simülasyon Merkezi”, İkitelli garajında “Psikoteknik Değerlendirme Merkezi”, “Ruh Sağlığı Merkezi” ve “Eğitim Merkezi”, Ayazağa garajında “İleri, Güvenli ve Ekonomik Sürüş Teknikleri Parkuru” kuruldu.

Akademinin Kağıthane’deki simülasyon merkezinde gerçekleştirilen törende Vali Mutlu, mesleki standartların yukarıya çekilmesi gerektiğini vurgulayarak; “Şehir hayatında hem güvenilir, hem güleryüzlü, hem de yardımcı olan sürücülere ihtiyacımız var. Böyle şoförlerle yaptığımız seyahatler bizim devletimize, milletimize, geleceğimize, bu şehre, bu şehrin insanına, bu şehrin hemşehrisi olma duygusuna çok ciddi katkı sağlıyor. Çünkü iyi hizmet eden kamu personeli, hizmet erbabı vatandaşın yüzünü güldürür. Tersi durumda ise maalesef canımız sıkılır. Bu yüzden sürücülerin meslek standartlarının yükseltilmesine ihtiyaç var” dedi.

Konuşmasının ardından İETT Akademi’nin açılışını gerçekleştiren Vali Mutlu, Simulatör Merkezi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.  Daha sonra simulatör otobüslerden birinin direksiyonuna geçen Vali Mutlu, kısa süreli otobüs kaptanlığı deneyiminin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak; “Bizimkisi simülatör merkezindeki kısa bir sürüştü. Orada bile bu işin ne kadar zor olduğunu anlayabiliyorsunuz. Otobüs sürmek, hele de bir şehir trafiği içerisindeyseniz çok zor… Bana göre en zor meslek şoförlüktür” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...