Kadıköy’ün geleceği gençlere emanet…

Beş yılda bir hazırlanan ve kentin yönetimine dair yol haritasının belirlendiği stratejik plan çalışmalarını halkın katılımına açan Kadıköy Belediyesi, düzenleyeceği çalıştaylarla her kesimden yurttaşın görüş ve önerilerini alarak, Kadıköy’ün ortak geleceğini birlikte planlıyor.

Toplumun her kesiminden ve sivil toplum kuruluşlarından katılımcılar, inanç grupları, sendikalar, işçi-işveren örgütleri ve sanatçıların yanı sıra Kadıköy’ün geleceğine dair sözü olan herkesin katılımına açık olacak çalıştaylar, Kadıköy Belediyesi’nin yönetime halkın katılımını sağlamayı amaçlayan katılımcı bir yerel yönetim anlayışın önemli adımlarından biri olacak.

GENÇLERİN STRATEJİK PLANI…

Geleceğin sahibi olan gençlerin yönetime daha fazla katılımını sağlamak için önemli bir adım atan Kadıköy Belediyesi, düzenleyeceği geniş katılımlı çalıştayların ilkini 18-35 yaş arası gençlerle gerçekleştirecek. Kadıköy’ün genç ve sorgulayan gençlik potansiyelini yönetime katmak, yerel yönetimlerini gençleşmesini sağlamak ve Kadıköy’ün geleceği kucaklamasını sağlayacak yaratıcı projelere hazırlamak için düzenlene Stratejik Plan Gençlik Çalıştayı’nda, her kesimden genç bir araya gelerek ortak bir gelecek tasarlayacaklar.

GENİŞ KATILIMLI BİR İLETİŞİM ATMOSFERİ…

Gençlerin görüş, öneri ve isteklerinin Kadıköy’ün geleceğine yön veren stratejik planda yer almasını sağlayacak çalıştay, Kadıköy Belediyesi’nin web adresleri ve sosyal medya mecraları tarafından da desteklenerek, geniş katılımlı bir iletişim atmosferi sağlanacak. Toplumun her kesiminden 18-35 arasındaki gençlerin katılacağı Stratejik Plan Gençlik Çalıştayı, 06 Temmuz Pazar günü saat 10.00’da Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Zübeyde Hanım Kokteyl Salonu’nda gerçekleşecek.

İLK SÖZ GENÇLERİN OLACAK…

Kadıköy Belediyesi olarak yerel yönetimde başarının etkin biçimde hayata geçirilmesinin katılımcı yönetim anlayışı ile sağlanabileceğini ifade eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Katılımcılık, şeffaflık ve hesap verebilirliği esas alan bir anlayışla hazırlanacak Stratejik Plan, Kadıköy’de yeni ve örnek bir yönetim modeli yaratmak için atılacak ilk adımlardan biri olacaktır” dedi.

KENT YÖNETİMİNE ETKİN KATILIM SAĞLANACAK…

Çalıştayların Kadıköy’ün bilgi, birikiminin ve yaratıcılığının kent yönetimine daha güçlü bir biçimde katılmasını sağlayacağını ifade eden Nuhoğlu, düşüncelerini “Bu anlayıştan hareketle kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idareler, oda ve meslek kuruluşları, emek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve yurttaşlarımızı Kadıköy Stratejik Gelişme Planı’nı birlikte hazırlamaya, ortak vizyon, misyon, amaç, hedef ve stratejiler oluşturmaya davet ediyoruz” sözleriyle ifade etti.

5 YIL SONRA KADIKÖY’Ü NASIL GÖRMEK İSTİYORSUNUZ?..

“Ortak akıl” yaratmayı amaçlayan katılımlı bir planlama yöntemi olan Stratejik Plan Çalıştayları’nın ilkinin, Kadıköy’ün geleceğini tasarlamaya gönüllü olan gençlerle birlikte yapılacağını ifade eden Nuhoğlu; “Gençler 5 yıl sonra Kadıköy’ü nerede, nasıl görmek istiyorlar bunu öğrenmek ve bu süreci gençlerle birlikte planlamak istiyoruz. 5 yıl sonra çocuklarımıza ve gençlerimize nasıl bir Kadıköy bırakmalıyız, neler yapmalıyız bunları tartışacağız. Bu anlamda her kesimden gençlerimizi, 06 Temmuz’da gerçekleşecek  çalıştayımıza davet ediyorum. Gelsinler, 5 yıl sonra Kadıköy’ü nasıl görmek istediklerini birlikte tartışalım” şeklinde konuştu.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Plak Günleri

Kadıköy’de Plak Günleri

Kadıköy Belediyesi’nin üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’nde plaklar, bu yıl Türk müziğinin en önemli seslerinden biri olan ...