İstanbul’da Ramazan etkinlikleri…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 27 Haziran 2014 Cuma akşamı başlayıp, 30 gün sürecek olan Ramazan Ayı boyunca bir dizi etkinlik düzenliyor.

30 gün boyunca konserlerden şiir dinletilerine, geleneksel gösteri sanatlarından sohbetlere kadar yüzlerce etkinlik İstanbullularla buluşacak. İstanbul’da Ramazan Etkinlikleri’nin iki yeni adresi ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Maltepe ve Yenikapı Şehir Parkları olacak.

Maltepe sahilinde 1 milyon 200 bin m2 alan üzerine kurulan Avrupa’nın en büyük yaşam, spor ve eğlence merkezi, Anadolu Yakası’ndaki Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yaparken; Avrupa Yakası’nda ise yeni adres, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikapı sahilinde oluşturulan 700 bin m2 alan üzerine kurulan Yenikapı Meydanı ve Etkinlik Alanı olacak.

Her iki etkinlik alanında da iftar öncesinde çocuklara yönelik sahne gösterileri, orta oyunu ve tasavvuf musikîsi dinletileri yer alırken; etkinlikler iftar sonrasında da mehteran konserleri, sahne gösterileri, saray tiyatroları ve Yeşilçam film gösterimleri, dinletiler ve konserler ile devam edecek.

ASIRLIK TATLAR VE SANATLAR SULTANAHMET’TE…

İstanbulluların Ramazan Ayı’nda yoğun ilgi gösterdiği tarihi Sultanahmet Meydanı, bu yıl da “Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı”na ev sahipliği yapacak. Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı’nda, Ramazan ayı boyunca İstanbul ile özdeşleşen markalaşmış firmaların ürünlerinin ve unutulmaya yüz tutmuş sanat, zanaat ve mesleklerin tanıtımı yapılacak. Ziyaretçiler; ebru, çini ve tezhip gibi geçmişi eskilere dayanan sanatların inceliklerini maharetli ellerden görme şansına sahip olacaklar.

1 MİLYON İSTANBULLU YİNE İFTAR SOFRALARINDA BULUŞACAK…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 5 yıldan bu yana gerçekleştirdiği Açık Hava İftarları ile Ramazan Ayı boyunca 1 milyon kişiye, günlük 20 bin kişiye, İstanbul’un farklı meydanlarında kurulan iftar sofralarında iftar ikramında bulunacak. İstanbul’un farklı semtlerinde kurulacak olan iftar sofralarında hurma, çorba, et kavurma, pirinç pilavı, ayran ve tatlı ikram edilecek.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...