Kadıköy’ü mahvettiler!..

Medya yazmaktan, minibüs şoförleri kuralları ihlal etmekten bıkmadı. Hemen her gün trafik kazasına “suçlu” olarak karışan minibüs şoförlerinin kuralsızlığı, defalarca ağır faturaları beraberinde getirdi.

Minibüs teröründen yaka silken Kadıköylüler, canından bezdi. İlçe genelinde sık sık kuralları ihlal eden minibüs şoförleri, göz göre göre kazaya davetiye çıkarıyor. Geçtiğimiz aylarda Kadıköy Life’ın anı anına görüntülediği kazada, bir taksi şoförü ölümden dönmüştü. Son olarak nabzını tuttuğumuz Rıhtım Caddesi’nde kuralsızlık yine kol geziyor.

DÖNÜŞ YASAK, AMA KİMİN UMURUNDA!..

Rıhtım Caddesi’nde İETT araçları dışında sola dönüş yasak… Birçok tabela ile uyarısı yapılan cadde üzerinde minibüs şoförleri, sola dönüşü alışkanlık haline getirdi. Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde, araçlarının dönüşü yasak olduğu caddenin ortasında birkaç manevra ile dönüş yapmaktan geri kalmayan minibüs şoförleri, hem uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oluyor, hem de vatandaşların can ve mal güvenliğini riske atıyor.

ÖNLEMLER YETERSİZ!..

Rıhtım Caddesi’nde minibüslerin sorumsuzluğuna yönelik alınan tedbirlerin yetersizliği dikkat çekiyor. MOBESE kameraları ile trafik cezalarının yazılabildiği dönemde, Rıhtım Caddesi’nde minibüslerin kural tanımaz yaklaşımları büyük tepki topluyor. Vatandaşlar, yetkililerin minibüs kökenli sorunların üzerine gitmesini istiyor.

Geçtiğimiz aylarda Kadıköy Life’ın anı anına görüntülediği feci kazada minibüs şoförünün ölümcül hatası, ticari taksi sürücüsünün ağır yaralanmasına neden olmuştu…

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...