Maltepe’de gazeteciye fiili saldırı!..

Basın emekçilerine saldırı eylemlerine bir yenisi daha eklendi. Maltepe Ekspress Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin’in yanındaki bir şahıs tarafından saldırıya uğradı. Olay, kara bir leke olarak basın camiasının kayıtlarına geçti.

Yerel yönetim döneminde gerçekleştirdiği icraatlara yönelik soruya sinirlendiği iddia edilen Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin’in özeleştirisinin ardından, yanındaki galerici bir işadamının Gazeteci Ali Başel’e fiili saldırıda bulunması, medya camiası tarafından tepkiyle karşılandı.

“HAKLI YA DA HAKSIZ, GAZETECİYE SALDIRMAK SENİN NEYİNE!..”

Tartışmanın boyutlarının büyümesi üzerine darp edilen gazeteci şikâyetçi oldu. Birçok gazeteci ve okur da, belediye başkanının yanında “koruma” savunması ile hareket eden işadamını sert sözlerle eleştirdi. “Belediye Başkanı koruması dahi bir gazeteciye ya da vatandaşa saldıramaz. Sadece görevini yapar. Sen hangi hakla görevi başındaki bir gazeteciye saldırıyorsun” diyen Maltepe sakinleri, saldırgan işadamına tepki gösterdi. Maltepe Ekspress Gazetesi, ilgili haberin ayrıntılarında şu ifadelere yer verdi:

“Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki açılışı takip eden Başel, açılış sonrası Başkan’a 5 yıllık icraatlarıyla ilgili röportaj yapmak istediğini söyledi. Zengin, bu isteğe ‘Milliyet Gazetesi’ne 10 bin lira verdik. Oradan alın haberi koyun’ cevabını verdi. Arkadaşımızın ‘Biz para istemiyoruz, ancak bir başka gazeteden de haber yapmamız söz konusu olamaz’ şeklinde söylemesi üzerine Başkan sinirlendi ve sözlü saldırıda bulundu.

IQ’NÜZ MÜ DÜŞÜK?

Cumhuriyet Eğitim Merkezi’nde sınavlara hazırlanan ve üniversiteyi kazanan 5 kızın parklarda çalıştırılması ile ilgili haberimizle ilgili sözlü saldırısını sürdüren Zengin, ‘Müteahhitten rica ettim. Onlara parkta çalışma karşılığı bin lira verdi, bir de dizüstü bilgisayar aldırdık’ dedi. Ancak müteahhittin bu özveriyi neyin karşılığında yaptığına dair bir açıklamada bulunmaya gerek görmedi. Zengin,  haberden ötürü Maltepe Ekspres’i ‘IQ’sü düşük’ olmakla suçladı ve haberi nasıl yapmamız gerektiğini de para verip, haber yaptırdığı gazetelerden öğretmeye kalktı.

Başel’in ‘Agresif olmanızı anlamış değiliz’ sözü üzerine, Zengin’in yanında sürekli dolaşan ve galericilik yaptığı iddia edilen Kemal Hasgül isimle şahıs ise, başkanın sözlü saldırısı sonrası arkadaşımıza fiili saldırıda bulundu. Olay, sağduyulu bazı insanların araya girmesiyle önlenirken; Hasgül arkadaşımızı tehdit etmeye devam etti.  Ali Başel, fiziki saldırıyı gerçekleştiren Hasgül’den şikâyetçi oldu.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sokak hayvanları için flüt çaldılar

Maltepe Belediyesi, Türkiye’nin ilk ve tek flüt orkestrası Marmara Flüt Orkestrası’nın, sokak hayvanları için mama bağışı topladığı flüt ...