Kadıköylüler geleceği planlıyor…

Kadıköy Belediyesi’nin çağrısıyla başlayan “Stratejik Plan Çalıştayları” devam ediyor. Kadıköylüler, 12-13 Temmuz tarihlerinde bir araya gelerek, 2020 yılında nasıl bir Kadıköy’de yaşamak istediklerini planlayacak.

“5 yıl sonra nasıl bir Kadıköy’de yaşamak istersiniz? Aklınızdaki Kadıköy’de neler var? Kadıköy’ün öncelikleri neler? Kadıköy’ün en büyük sorunu ne?”… Beş yıllık stratejik planını hazırlayan Kadıköy Belediyesi, 5 yıl sonra nasıl bir Kadıköy görmek istediklerini Kadıköy’de yaşayan, Kadıköy’de çalışan ve sosyalleşen tüm yurttaşlara bu soruları soruyor.

İlki 06 Temmuz’da 18-35 yaş arası gençlerle gerçekleşen Stratejik Plan Çalıştayı, 12-13 Temmuz tarihlerinde tüm yurttaşların katılımına açık olarak devam edecek. Sendikalardan siyasi parti ve derneklere, dayanışma forumlarından inisiyatiflere, Kadıköy’e dair söyleyecek sözü ve önerileri olan herkesin katılımın beklendiği Stratejik Plan Çalıştayı, 12 ve 13 Temmuz tarihlerinde saat 10.00’da Kadıköy Belediyesi Zübeyde Hanım Kokteyl Salonu’nda yapılacak. Kadıköy’ün gelecek 5 yılının planlanacağı çalıştayda katılımcılar, gün boyu Kadıköy ile ilgili öneri, plan ve projelerini tartışacak.

KATILIMCI, ÖRNEK BİR YÖNETİM MODELİ İÇİN…

Stratejik Plan’ın katılımcı, örnek bir yönetim modeli yaratmak için atılacak ilk adımlardan biri olduğunu ifade eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, 06 Temmuz’da gençlerin katılımıyla çok verimli bir çalıştay gerçekleştirildiğini söyledi. “Ortak ihtiyaçların ve önceliklerin belirlenmesinde katılımcı bir model oluşturma zorunluluğu var” diyen Nuhoğlu; Kadıköylülerin bilgi, birikim ve yaratıcılığını kent yönetimine katmasının önemine dikkat çekerek, şunları ifade etti:

YEREL YÖNETİMLERE KATILIM ŞART…

“Demokratikleşmenin en temel noktalarından biri, yerel yönetimlere katılımı sağlamaktır. Bu anlayıştan hareketle kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idareler, oda ve meslek kuruluşları, emek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve yurttaşlarımızı; Kadıköy Stratejik Gelişme Planı’nı birlikte hazırlamaya, ortak vizyon, misyon, amaç, hedef ve stratejiler oluşturmak için 12-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan çalıştayımıza bekliyorum.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Osman Erbil

Osman Erbil’den Konut-İş Sendikası’na ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, çalışanların temsilcileriyle görüşmelere devam ediyor. Erbil, Konut-İş Sendikası Genel Başkanı ...