Kadıköylü çocuklar eğlenerek öğreniyor…

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi bünyesinde bu yıl ilki gerçekleşen Yaz Atölyeleri’nde çocuklar; Beden Perküsyon, Piyano, Ses-Nefes, Ritim, Dünyadan Halk Dansları, Bale, Yaylı Çalgılar, Gitar çalışmalarıyla yazı hem eğlenerek hem de öğrenerek geçiriyor.

“Burada çok güzel şeyler yapıyoruz. Dans öğreniyoruz, mangala öğreniyoruz, öğreniyoruz, öğreniyoruz da öğreniyoruz…” Yaz Atölyesi katılımcısı çocuklar, çalışmalarını böyle anlatıyor. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat merkezi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen atölyelere çocukların katılımı yoğun. Çocuklar bir yandan eğlenirken, bir yandan da müziğin ve sanatın birçok dalı ile tanışarak yeteneklerini keşfetme olanağı buluyor.

FARKLI YAŞ GRUPLARINA ÖZEL ÜCRETSİZ ATÖLYELER…

4 Ağustos’ta başlayan ücretsiz atölyeler, farklı yaş guruplarına uygun biçimde hazırlandı. Beden Perküsyonu & Çalgıları Tanıyalım, Çocuklar Piyanoyla Tanışıyor, Çocuklarla Ses-Nefes Çalışması, Müzikli Drama Çalışması, Ritim Atölyes’inde çocuklar, hem eğlenceli saatler geçiriyor hem de müzikle tanışıyor. Yaz Kampı’nda ayrıca Dünyadan Halk Dansları, Bale Pabuçları, Yaylı Çalgılar Atölyesi, Gitar Dünyası, Resimde Yeni Teknikler / Hikâyeyi Resmetmek, Yaratıcı Drama ve Mandala çalışmaları da yapılıyor.

YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLIYOR…

4 Eylül’de sona erecek Yaz Atölyesi’nden sonra ise Çocuk Sanat Merkezi kapılarını 2015-2016 Eğitim Dönemi için açacak. Her yıl yüzlerce öğrencinin ücretsiz yararlandığı Çocuk Sanat Merkezi’nin kayıtları Eylül’de başlıyor. Çocuk Sanat Merkezi 2015-16 Eğitim Yılı Kayıtları ile ilgili detaylı bilgi için; www.cocuksanatmerkezi.kadikoy.bel.tr  / (0216) 567 84 01

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...