Pendik’te moloz derdi ortadan kalktı…

Pendik Belediyesi tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve tek randevulu moloz toplama uygulaması, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Ekipler, tadilatların arttığı yaz mevsiminde günde 25 vatandaşın konteyner talebini karşılarken, 2 tona kadar olan molozlardan da ücret alınmıyor.

Yaklaşık 3 ay önce ilçede örnek bir uygulama başlatan Pendik Belediyesi, moloz ve hafriyat atıklarını vatandaşlar için sorun olmaktan çıkardı. Randevu ile konteyner talep eden vatandaşların molozları, belediye ekipleri tarafından kapılarından kısa sürede alınıyor.

2 TONA KADAR OLAN MOLOZLAR ÜCRETSİZ…

Günde 25 vatandaşa ulaşan ekipler, Pazar günü hariç haftanın 6 günü hizmet veriyor. Toplamda 100 konteyner ile başlatılan uygulamada, vatandaşlara 2 tona kadar olan molozlar için ücretsiz hizmet de veriliyor.

5 DAKİKADA MOLOZ DERDİNE SON…

Özellikle tadilatların arttığı yaz mevsiminde vatandaşları rahatlatan uygulama, randevu sistemiyle yürütülüyor. Pendikliler, tadilat ya da inşaat atıklarını dökmeden önce belediye yetkililerinden kapısının önüne moloz toplama konteyneri talep ediyor. Ekipler, belirlenen günde konteyneri istenen adrese bırakarak, molozların toplanması sağlanıyor. Vinç kullanan ekipler, sadece 5 dakikada vatandaşı moloz yığınlarından kurtarıyor.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...